Yayınlanma Tarihi :

EDREMİT’TE BAYRAM COŞKUSU GÜN BOYU SÜRDÜ

EDREMİT’TE BAYRAM COŞKUSU GÜN BOYU SÜRDÜ

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, kortejle sokakları dolaşarak Edremitlilerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutladı.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda  yeni tip koronavirüs salgını ve sokağa çıkma yasağı nedeniyle evlerinde kalan vatandaşları yalnız bırakmadı.  Başkan Arslan eşi Oya Arslan ile birlikte tüm Edremit sokaklarını gezerek vatandaşların bayramını kutladı. Gündüz Edremit, Kadıköy, Akçay Güre’yi gezen 19 Mayıs korteji, akşam Altınoluk’ta ve tüm ilçede eş zamanlı olarak yapılan havai fişek gösterileriyle devam etti.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün anısına Atatürk  anıtına karanfil bırakan  Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, “Bu yıl koronavirüs nedeniyle sokaklarda yaşayamadığımız bayram coşkusunu vatandaşlarımızın evlerine taşımak, onlarla balkonlarda buluşmak istedik. Edremitli vatandaşlarımız da ilgisi ve sevgisiyle bu değerli günde bizlere eşlik etti. Tüm vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun” dedi.

19:19’DA BALKONLARDAN İSTİKLAL MARŞI OKUNDU

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan ve eşi Oya Arslan, Edremitli vatandaşlarla birlikte İstiklal Marşımızı balkonlarından okudu. İstiklal Marşı’nın ardından anons sisteminden milli marşlar yayınlandı. Duygulu anların yaşandığı program, anons siteminden Başkan Arslan’ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili yaptığı konuşmayla son buldu.

19 MAYIS RESİM YARIŞMASININ KAZANANLARI BELLİ OLDU

Edremit Belediyesi,  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle “Hayalin Gerçek Olsun” resim yarışması düzenledi. Yarışmacılar, Edremit’teki 3 otobüs durağı için çizdikleri 19 Mayıs konulu resimlerle yarıştılar. Yarışmada  1’inci olan Ece Uyan, 2’inci olan Şevval Kızılay, 3’üncü olan  Semanur Kınay ve  4’üncü olarak mansiyon ödülüne hak kazanan   Zeynep Yanık’ın hediyelerini Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan evlerine giderek takdim etti. (balikesir24saat.com) 

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP