Yayınlanma Tarihi :

“EDREMİT’TE ARSLAN AÇIK ARA ÖNDE”

“EDREMİT’TE ARSLAN AÇIK ARA ÖNDE”

Millet İttifakı’nın Edremit Belediye Başkan adayı Hasan Arslan,  “Net söylüyorum; açık ara farkla seçimi kazanacağız” derken, Arslan’ın oyu AKAM’ın anketinde yüzde 55.2 olarak açıklandı

Millet İttifakı Edremit Belediye Başkan adayı Selman Hasan Arslan, seçim çalışmalarını Kızılkeçili ile sürdürürken, “Net söylüyorum; açık ara farkla seçimi kazanacağız” dedi. Arslan’ın bu sözlerini destekleyen bir anket ise Avrasya Kamuoyu Araştırma Merkezi’nden (AKAM) geldi.

AKAM, Balıkesir’in Edremit İlçesi için 16-21 Mart tarihleri arasında yaptığı anketi açıkladı.  Yurt gazetesi, Gerçek Gündem,  Polemik Haber gibi haber sitelerinde yer alan habere göre, CHP ve İYİ Parti’nin ortak adayı Selman Hasan Arslan diğer adaylara büyük fark atıyor. Buna göre, Millet İttifakı’nın CHP’li adayı Selman Hasan Arslan yüzde 55.2, Cumhur İttifakı’nın MHP’li adayı Tuncay Kılıç yüzde 29.4, bağımsız aday eski belediye başkanı Kamil Saka da yüzde 7.8 oy alıyor.

YİNE SAKA VE KILIÇ’A YÜKLENDİ

CHP Edremit Belediye Başkan Adayı Hasan Arslan, Kızılkeçili Mahallesi’nde gerçekleştirdiği seçim çalışmasında isim vermeden iki rakibi Tuncay Kılıç ve Kamil Saka’yı eleştirdi. Arslan şöyle konuştu:

“Bakın hemşerilerim, bu cennet memleketi 10 yıl boyunca yöneten birisi vardı biliyorsunuz. Edremit’i mahkeme koridorlarında süründürdü. Aldığı cezalar var, Yargıtay’da cezaları var. Şimdi de bu adamı aklamak için FETÖ’yü bahane ediyorlar. O adama o cezaları veren hâkimin FETÖ’den yargılandığını, ceza aldığını söylüyorlar. Adamın aldığı ceza falan yok ama bunlar itibar suikastını seviyorlar… O adam şu anda İzmir’de görevine devam ediyor. Eğer FETÖ’cü olsaydı devletimiz çoktan görevden almış, hak ettiği yer olan cezaevine göndermişti. Kendilerini aklamak için, bu ülkeye ihanet eden bir terör örgütünü bahane edecek kadar kendilerini küçültüyorlar. Bunlar Edremit’e yakışmıyor. Edremit’i yönetecek birisinin böylesi konulara girmemesi lazım. Biraz dik olabilmek, cesaret sahibi olabilmek gerekiyor. Aldığınız cezaları niye anlatmıyorsunuz?”

“ALIN SİZE SABIKA KAYDI”

“Malum adaylardan birisi, lafa gelince çok bilen ama icraata gelince pısırık birisi var. Anladınız siz onun kim olduğunu… Bu şahıs da kalkmış, adli sicil kaydı üzerinden bize vurmaya çalışıyor. Gülüyorum… Gerçekten gülüyorum… Mahkeme tarafından 38 gün makamdan uzaklaştırılmış birisinin bize kalkıp bu konularda hodri meydan demesi çok enteresan. Tabi bu şahsın bu ucuz söyleminden sonra, arkadaşlarıma söyledim, çıkartın benim sabıka kaydımı, hem sosyal medyada yayınlayın hem basına gönderin Edremitli görsün kim ak kim kara… 2 gün oldu henüz tık yok… Bize adli sicil kaydı üzerinden hodri meydan diyen adama cevaben kaydımızı yayınladık ama bunu bize ithaf eden zat-ı muhteremden henüz tık yok. Bakın bu da çok enteresandır. Düştükleri acziyeti gösteriyor.”

“EDREMİT’İ MAHKEMELERDE SÜRÜNDÜRDÜLER!”

“Ben Edremitlilerin huzuruna alnım açık, başım dik çıkıyorum. Yargılanıp ceza aldığım tek bir davam yok. 5 yıl Zeytinli’de belediye başkanlığı yaptım, Türkiye’de belediye başkanlığı yapıp da yargılanmayan başkan yoktur ama aslolan ceza aldın mı almadın mı? İşte biz Allah’a çok şükür ceza falan almadık. Ama alanları biliyoruz… Edremit’i mahkeme koridorlarında süründürenleri de makamdan 38 gün uzaklaştırılanları da biliyoruz.” (balikesir24saat) 

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP