DOLAR 32,2363 % 0.16
EURO 34,9606 % -0.03
STERLIN 41,1241 % -0.11
FRANG 35,7350 % 0.27
ALTIN 2.412,19 % -0,52
BITCOIN 68.126,48 0.504
Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :

EDREMİTLİ HAYIRSEVERLER 3 OKUL BİRDEN YAPTIRACAK

EDREMİTLİ HAYIRSEVERLER 3 OKUL BİRDEN YAPTIRACAK

Milli Eğitim Bakanlığınca Balıkesir’in Edremit ilçesinde yıkımına karar verilen 5 okuldan 3’ünü hayırseverler yeniden yaptıracak. Üç okulun protokol imza töreni Vali Şıldak’ında katılımıyla Edremit’te gerçekleştirildi.

Edremit Kaymakamlığında Vali Hasan Şıldak, Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Özbek ve hayırseverler Mehmet Ertaş, Agah Ferhatoğlu ve Mehmet Çifçi’nin katılımıyla 3 okulun protokol imza töreni gerçekleştirildi.
Hayırsever Mehmet Ertaş tarafından, Camivasat Mahallesi’nde inşa edilecek 24 derslikli Mehmet Ertaş Cumhuriyet Ortaokulu,  hayırsever Mehmet Çifçi  tarafından Tuzcumurat Mahallesinde hayırseverin babası adına inşa edilecek 12 derslikli Reşit Çifçi  Dokuz Eylül Ortaokulu ile hayırsever Agah FERHATOĞLU tarafından Avcılar Mahallesinde hayırseverin annesi adına inşa edilecek Zehra Ferhatoğlu İlkokulu/Ortaokulu’nun protokolü imzalandı.

Hayır işlerine imza atmaktan keyif aldığını vurgulayan Vali Hasan Şıldak şu açıklamayı yaptı:

“Bildiğiniz gibi ülkemiz genelinde deprem dayanıklılığı olmayan okullarımızın tespiti yapıldı. Bu yıkım işlemine tabi tutulan okullarımızın yerine en hızlı şekilde devlet imkanları ile Milli Eğitim Bakanlığı bütçemizden ve bazı yerel kaynaklar ile okullar yapılması ve eğitimde herhangi bir açık oluşmaması için büyük bir gayret gösteriliyor. Bu kapsamda hayırsever vatandaşlarımızın da eğitime destekleri büyük önem taşıyor. Bugün Edremit İlçemizde bunun en güzel örneklerini yaşıyoruz. Üç değerli hayırsever vatandaşımız üç okulumuzun yapımını üstlenerek ilçemizdeki yıkımı gerçekleştirilecek olan 5 okulumuzun 3 adetini bu şekilde yapımını üstlenmiş oldular. Büyük bir destek sağladılar”

“Öncelikle Avcılar Köyümüzde ilkokul ve ortaokul olarak hizmet veren binamız deprem dayanıklılığı olmadığından yıkımı gerçekleştirildi. Buraya 12 derslikli bir okul yapmak suretiyle Agah Ferhatoğlu tarafından bir hizmet sağlanmış olacak. Biz hayırsever ailemize bu hayırlı hizmet dolayısıyla, eğitime verdikleri büyük destek dolayısıyla teşekkür ediyoruz. Bugün yine protokolünü imzaladığımız bir başka okulumuz Cumhuriyet İlkokuludur. Cumhuriyet ilkokulu yine 24 derslikli olarak Mehmet Ertaş tarafından üstlenildi. Yapımı en kısa sürede tamamlanacak. Kendisine teşekkür ediyorum.Bir başkası da Mehmet Çifci’nin  üstlendiği 9 Eylül Ortaokulu’dur. Bu okul binamız da 12 derslik olarak eğitim ve öğretime devam edecek şekilde ilçemizde hizmete sunulacak. Üç hayırseverimize şükranlarımı sunuyorum.”

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP