Yayınlanma Tarihi :

“EDREMİTLİ DENENMİŞİ DENEMEK İSTEMİYOR”

“EDREMİTLİ DENENMİŞİ DENEMEK İSTEMİYOR”

Millet İttifakı’nın CHP’li Edremit Belediye Başkan Adayı Selman Hasan Arslan, seçimler yaklaştıkça üslubunu sertleştirmeye başladı.  Çıkrıkçı’ da halka seslenen  Arslan, isim vermeden bağımsız belediye başkan adayı Kamil Saka ile eski belediye başkanı ve Cumhur ittifakının adayı Tuncay Kılıç’ı eleştirdi. Arslan, “Edremitli artık denenmişi denemek istemiyor. Edremitli artık yeni bir yüz, yeni bir nefes, yeni bir heyecan istiyor” dedi.

“DERDİMİZ KOLTUK DEĞİL EDREMİT”

Arslan büyük sevgi gösterileriyle karşılandığı Çıkrıkçı’da şunları söyledi:

“Bizim projelerimizin onda biri diğerlerinde yok. Olsaydı yaparlardı. 5 yıldır memleketi yönetenler ne yaptılar da şimdi yapacaklar? 10 -15 yıl önce memleketi yönetenler, şimdi yapacaklarını anlatıyorlar. Edremitli artık bunlara kanmıyor. Edremitli artık denenmişi denemek istemiyor. Edremitli artık yeni bir yüz, yeni bir nefes, yeni bir heyecan istiyor. O heyecan ve vizyon da çok şükür bizde mevcut. Allah’ın izni, Edremitli yurttaşlarımızın desteğiyle 31 Mart’ta kazanan sadece Millet İttifakı, sadece CHP veya İYİ Parti olmayacak. 31 Mart’ta gerçek manada Edremit kazanacak.  Edremitli kazanacak. Edremit’in bir 5 yılını daha heba etmeye kimsenin hakkı olmadığına inanıyorum. Birilerinin derdi koltuk ama bizim derdimiz Edremit. Biz Edremit için mücadele ediyoruz”

“EDREMİT’E GERÇEKTEN DERMAN OLMAK ZORUNDAYIZ”

CHP adayı Selman Hasan Arslan dün de  Cennetayağı Mahallesi’nde kurulan Salı Pazarı’nda esnafı ziyaret etti. Edremit’in derdini kendilerine dert edindiklerini ve sloganlarının da ” Edremit’e Derman, Selman Hasan Arslan” olduğunu anımsatan CHP’li aday, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu slogan seçim kampanyasında kullanılan sıradan bir slogan değildir. Edremit’e gerçek manada derman olmak zorundayız. Böyle bir mecburiyetimiz var. Edremit’in çok sorunu var. Yıllardır çözülememiş sorunları var. Bunlar birikti ve Edremitli artık isyan ediyor. Şöyle sokakta bir gezinin, Edremitli sorun bakalım kentinden memnun mu? Keşke olsaydı ben de biz de bundan gurur duysaydık. Edremit’in ciddi bir potansiyeli var ama şu an bulunduğu konum hak ettiği bir konum mu? Sadece buna yanıt verelim. Ne bir deniz turizmi, ne bir dağ turizmi var? Edremit hangi konumda bir marka kent? Merak ediyorum soruyorum Allah aşkına hangi konuda markayız? Böylesine büyük ve güçlü bir kent buna mecbur mu?”

“EDREMİT BU YÖNETİCİLERE MAHKUM MU?”

“Bu kent kendisini yönetememiş yöneticilere yeniden mahkûm olmak zorunda mı?” diyen Arslan şunları söyledi:

“Edremit’i hak ettiği şekilde yönetecek yeni bir yüz, yeni bir nefes, yeni bir hedef ve yeni bir vizyon gerekiyor. ‘Bugün git, yarın gel’ mantığıyla Edremit bir arpa boyu yol alamaz ve alamıyor da… Alabilmiş olsaydı bizi sokakta gören her vatandaşımız boynumuza sarılır mıydı? En temel insani hizmetleri bile alırken sıkıntı yaşayan bir kentte yaşıyor. Bunu hak ediyor muyuz? Bence hak etmiyoruz! İşte o yüzden ‘derman belediyeciliği’ diyoruz. İşte o yüzden Edremit’te artık bir şeylerin değişmesi gerektiğine inanıyoruz” Memet KOŞAR (balikesir24saat) 

 

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP