EDREMİT VOLEYBOLUN SÜPERLERİNİ KONUK EDİYOR

Yayınlanma Tarihi :
EDREMİT VOLEYBOLUN SÜPERLERİNİ KONUK EDİYOR

TVF Kadınlar 1. Ligi’nde mücadele eden Edremit Belediyesi Altınolukspor,  Şampiyonlar Ligi’nde mücadele eden Bulgaristan Süper Ligi ekibi Martisa Plovdiv ile Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda mücadele eden Kazakistan Süper Ligi ekibi Altay VC’yi Edremit’te ağırlayacak.Üç takım birbiri ile hazırlık maçları yapacak. 

Edremit ilçesi birçok alanda olduğu gibi sportif alanda da önemli buluşmalara ev sahipliği yapıyor.  Türkiye Voleybol Federasyonu 1. Ligi ekiplerinden Edremit Belediyesi Altıonolukspor, voleybolda uluslararası turnuvaların başarılı iki ekibini Edremit’te konuk ediyor.  Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda mücadele eden Kazakistan Süper Ligi takımlarından Altay VC ve  Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde mücadele eden Bulgaristan Süper Ligi  ekibi Maritsa Plovdiv hazırlık maçı oynamak üzere Edremit’e geldi.

SPOR İÇİN OLDUĞU KADAR TURİZM İÇİN DE ÖNEMLİ

Edremit Belediyesi Özel Kalem Müdürü ve Belediye Sözcüsü Tayfun Canlı, Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’ın öncülüğünde Edremit’i sportif anlamda daha ileriye taşımak için çalıştıklarını belirterek “Kadınlar voleybolunun iki önemli takımını Edremit’te konuk ediyoruz. Hem voleybol takımız için önemli bir hazırlık süreci olarak hem de ilçemizin spor ve turizm anlamında tanıtımına önemli katkıları olacak” dedi.

“EN İYİ ŞEKİLDE AĞIRLAYACAĞIZ”

Edremit Belediyesi Altınolukspor Kulübü Başkanı Filiz Sırma Uluç, “Belediye Başkanımız Selman Hasan Arslan’ın destekleri ile ilçemizi 1. Lig’de temsil etmeye devam edeceğiz. Sezon öncesinde Martisa Plovdiv ve Altay VC takımları konuğumuz olarak şehrimize geldi. Dünya ve Avrupa Voleybolu’nda önemli başarılar elde eden iki takımı şehrimizde konuk edecek olmanın heyecanını yaşıyoruz.  Güre Atatürk Spor Salonu’nda koronavirüs salgınına karşı tüm önlemlerimizi alarak her iki konuk takımımızı da en iyi şekilde ağırlamaya devam edeceğiz. 15-19 Eylül tarihleri arasında oynayacağımız hazırlık maçları Covid-19 pandemisi nedeniyle seyirciye kapalı olacak” dedi.

Öte yandan ilk oynanan hazırlık maçındaki konuk Kazak ekibi Altay VC Edremit Belediyesi Altınolukspor’u 3-1 mağlup etti. (balikesir24saat.com)

 

 

YORUM YAP