DOLAR 32,2448 % 0.11
EURO 35,0074 % -0.01
STERLIN 41,3701 % 0.01
FRANG 35,7046 % 0.11
ALTIN 2.427,65 % 0,11
BITCOIN 68.507,25 1.387
Yayınlanma Tarihi :

EDREMİT SUAVİ İLE COŞTU

EDREMİT SUAVİ İLE COŞTU

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Edremit Belediyesi tarafından düzenlenen fener alayı ve Suavi konseriyle büyük bir coşku içerisinde kutlandı.

Altınoluk Köy Meydanı’ndan başlayan fener alayında binlerce kişi meşaleler ve açılan 150 metrelik Türk Bayrağı ve Atatürk posterleri taşıyarak Altınoluk Cumhuriyet Meydanı’na kadar marşlar ve sloganlar eşliğinde yürüdü. Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş, CHP Edremit İlçe Başkanı Emin Yalçıntaş, meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarlar da fener alayına eşik etti.

Fener alayının ardından Altınoluk Cumhuriyet Meydanı’nda ünlü sanatçı Suavi sahne aldı. Konser öncesinde konuşan Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın coşkusunu bir kez daha hep birlikte yaşıyoruz. Bu güzel, Edremit-Altınoluk akşamında bir beraber olduğumuz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Bu anlamlı günde, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere olan güveni ve inancını bir kez daha hissediyoruz. Sevgili gençler, bayramınız kutlu olsun” dedi.

19 Mayıs’ın bağımsızlığa giden yolun ilk adımı olduğunu vurgulayan Ertaş, “Bu özel gün, gençlerimize olan inancımızı ve geleceğe duyduğumuz güveni bir kez daha pekiştiriyor. Bizlere emanet edilen bu vatan topraklarını korumak, daha ileriye taşımak ve Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmak için gençlerimizin bilgiyle donanmış olması gerekmektedir. Bizler Edremit Belediyesi olarak, gençlerimizin her zaman yanında olmaya, onların eğitimine, sporuna, kültürel ve sosyal gelişimine katkı sağlamaya devam edeceğiz.Bu vesileyle, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatan uğruna canını feda etmiş tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum” diye konuştu.

Ardından Suavi sahneye çıktı. Kasikleşen türküleri ve sevilen şarkılar ile katılanlara güzel bir akşam yaşatan ünlü sanatçı gençleri sahneye davet ederek “Tükenme” adlı türküsünü söyledi. “Memleketim” şarkısı ile konser sona erdi.(balikesir24saat.com)

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP