Yayınlanma Tarihi :

AYAKLI GASTE İLE BEN

AYAKLI GASTE İLE BEN

Üç gündür süren Edremit Kitap Fuarı’nda bu yıl ben de ilk kez yer aldım.  İlk kitabım zor da olsa yetişti. Ve memleketimde bu etkinlikte yer almanın heyecanını yaşadım. Eş dost sağ olsunlar  koşup geldiler beni yalnız bırakmadılar. Kitapsız demelerinden şaka da olsa bıkıp usandığım yakınlarım artık sustular. Nihayet dediler. – Eee kitap yazmak o kadar goley mi ? Bir kaç gazetede yazıp durursun yıllardır, bi kitap toparlayamadın diyenler sustular garii.

Neyse ilk kitabım Ayaklı Gaste ile ben de kitaplılar arasında olmaktan keyifliyim. Edremit  Kitap Fuarını memleketimize kazandıran önceki  Edremit  Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saka’ya minnettarım. Onun çabaları sonucunda Körfezimize ” kitap fuarı” bir ilk  ile örnek oldu. Edremit Belediye Başkanı Sayın Salman Hasan Arslan’a da teşekkürler ederim. Kamil Saka başkanımızın başardığı  bu güzel etkinliği sürdürüyor. Belediye çalışanlarının çabalarını ve koşuşturmalarını takdirle izliyorum. Sağ olsunlar. Var olsunlar.  Edremit Kitap Fuarı ile ilgili gözlemlerim ve anılarım gelecek çarşamba gününe kaldı. 

Körfez Star gazetesinde yayınlanan köşe yazılarımın da yer aldığı ” Ayaklı Gaste” kitabım için gelen Gazeteci – Yazar Cemil Yavuz bey ve Tarihçi ve yazar Sayın Birsen Temir Saraç’a buradan da bir kez daha teşekkür ederim. İnsan olarak,  yalnız olmadığınızı görmek hayata daha doğru yerden bakmanızı sağlıyor.  Edremit  Kitap Fuarı buluşmasında  tanışlar ve dostlarla olmanın keyfi , bir başka oluyormuş. Bu duyguyu yaşatan dostlara sonsuz teşekkürler.Ayrıca , hiç tanımadığınız halde ,yanıma kadar gelip  bir merhaba diyenlerin coşkusu  ile   mutlu oluyorum. 

Ceviz Kabuğu izlencelerinin duayeni Sayın Hulki Cevizoğlu  ile tekrar karşılaşmak ve  ” Tarih Türklerde Başlar ”  kitabını torunum Gökçenaz ile birlikte imzalatmak kısmet oldu. Çocuklara küçük yaşta okuma alışkanlığı kazandırmanın önemini bir kez daha vurgulayayım. Kitap fuarında çocuk kitaplarının başında  bu yıl daha çok anne – baba ve çocuğu görmekten mutlu oldum. Okumayan adamı sevmem diyen Sabahattin Ali’nin ruhu şad olsun. Körfezin çocukları daha çok okusun, aydınlansın.

ORMANIMI YAKMA

Ormanlarımız cayır cayır yanarken insanlığın öldüğünü düşünüyorum.   – Can kaybı yok !.. diye açıklama yapan bakanın börtü böceği , ormanda yaşayan ceylanları, tavşanları , kuşları, canlı saymadığını duymak beni dehşete düşürüyor. Dün Akçay – Dalyan  sazlık alandaki yangında hayvanların çığlıklarını duyanların gözyaşları sel oldu. Can kaybı yok haa !.El insaf !..El vicdan!..

ZEYTİNİME DOKUNMA

Zeytinliklerimizin ilaçlanmadan korunmasına ilişkin yazıyı internet üzerinden buldum. Çok ilgimi çekti. Zeytin denizinin ortasında yaşadığımız düşünerek ve zeytin yetiştiricilerimize belki bir yararı dokunur diye bu bilgiyi köşeme aldım. Umarım yararlı olurum.  Ürünümüz  bol olsun. Kutsal zeytinimiz bizi helalinden doyursun.Kaynak : Fatma Zehra KÖSELEY

YORUM YAP