DOLAR 32,2363 % 0.16
EURO 34,9606 % -0.03
STERLIN 41,1241 % -0.11
FRANG 35,7350 % 0.27
ALTIN 2.412,19 % -0,52
BITCOIN 68.126,48 0.504
Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :

EDREMİT CHP’DE ÖN SEÇİM KARMAŞASI

EDREMİT CHP’DE ÖN SEÇİM KARMAŞASI

CHP, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Akın ile birlikte 11 ilçede belediye başkan adayını belirlerken, gözler Edremit, Bandırma, Karesi ve Altıeylül gibi büyük ilçelerin adaylarına çevrildi. Özellikle Edremit’teki gelişmeler ise “yok artık” dedirtti… 

CHP Parti Meclisi’nin 26 Ocak’taki toplantısında partinin en çok üyeye sahip olduğu Edremit’te örgüt denetiminde önseçim yapılacağı açıklandı. Ancak ön seçime 12 aday adayından anketlerde öne çıkan 5’inin girebileceği ileri sürüldü. Ön seçimin tüm aday adaylarının katılımı ile yapılması gerektiğini savunanlar buna karşı çıktı.

GÜL ÇİFTÇİ’YE GÖRE MOR SANDIKTA İKİ KADIN ADAY YARIŞACAK!

Bu kararla ilgili tartışmalar  sürerken, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Meclisi üyesi Gül Çiftçi’nin sosyal medyadan yaptığı paylaşım tartışmaları iyice alevlendirdi. Çiftçi, “Balıkesir Edremit’te belediye başkan adayımızı kurulacak mor sandıkla belirleyeceğiz. Üyelerimizin katılımıyla gerçekleşecek ön seçimde sadece kadın aday adaylarımız yarışacak. Deniz mavisinin, zeytin yeşilinin yanına kadın mücadelesinin moru çok yakışacak.” dedi.

Gül Çiftçi’nin bu açıklaması yarışın kadın adaylar Seval Bozkurt ile Nevin Sayman arasında geçeceği anlamına geliyordu.  Ancak 12 aday adayı varken bu yöntemin de  doğru olmayacağını savunan partililer, tepkilerini genel merkeze iletti. Parti Meclisi’nin bugün kü toplantısında Edremit’teki ön seçim konusunda yeni bir karar alması bekleniyor.

Edremit’te Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Yurt Yıldırım, Mehmet Ertaş, Metin Tunçer, Tümdeniz Çelebi, Seval Bozkurt, Nevin Sayman, Ahmet Özkoca, Cavit Cebeci,  Hasan Özpolat,  Cemal Arslan, Özcan Sarıçam  aday adayları arasında yer alıyor. Coşkun YAMAN (balikesir24saat.com) 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP