DOLAR 32,6144 % 0.05
EURO 35,5290 % 0.07
STERLIN 41,8234 % 0.07
FRANG 36,6144 % 0.02
ALTIN 2.438,10 % 0,05
BITCOIN 70.479,51 2.008
EDREMİT BELEDİYESİNDEN TARIMA YATIRIM

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, seçim sürecinde verdiği sözü tutarak Edremit Belediyesi’nin 25 yıldır ekim yapılmayan arazilerini tarıma kazandırıyor.

COVİD-19 salgını sebebiyle tarımsal üretimde meydana gelebilecek aksamaların da önüne geçmek isteyen Başkan Arslan, Bostancı, Çıkrıkçı ve Ayva Çukuru bölgelerinde tarımsal faaliyetleri başlattı. Bölgede kurulan kooperatiflerle ortak hizmet projeleri üretilirken,  makine – ekipman desteği  belediye tarafından sağlandı.  Ekim, can suyu gübreleme, damla sulama ve su hattı işlerini aynı anda yapan ve bir  günde 40 dönüm araziye ekim yapabilen yeni nesil makinelerle Edremitli çiftçiler daha verimli üretim yapabilecekler.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, yaptıkları çalışmayla Edremit’te tarımsal faaliyetlerin canlandırılması ve Türkiye’nin can damarı olan tarımı güçlendirmeyi hedeflediklerini vurguladı. Arslan“ Hiçbir bahanenin arkasına sığınmadan, seçim döneminde verdiğimiz sözleri yerine getiriyoruz. Edremit Belediyesi olarak, kooperatifimize hibe ettiğimiz fide ekim makinesiyle çiftçilerimiz artık daha verimli şekilde üretim yapabilecekler. Çiftçilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Projeye verdikleri destek ve katkılardan dolayı Edremit  Belediye Başkan Yardımcısı Metin Tunçer’e, Tarım Komisyonu Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Hasan Güçlü Sakallı’ya, Tarım Komisyonu Üyesi ve Belediye Meclis Üyesi Metin Aktaş’a, Edremit Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürü Ibrahim Atiş’a, Tarımsal Hizmetler Danışmanı Yurt Yıldırım’a, Çıkrıkçı Mahalle Muhtarı Tahsin Yıldız’a teşekkür eden Arslan, ” Çiftçilerimizi desteklemeye ve tarımsal faaliyetlerimizi büyütmeye devam edeceğiz” diye konuştu.  (balikesir24saat.com)

   

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP