DOLAR 32,2363 % 0.16
EURO 34,9606 % -0.03
STERLIN 41,1241 % -0.11
FRANG 35,7350 % 0.27
ALTIN 2.412,19 % -0,52
BITCOIN 68.088,11 0.534
Yayınlanma Tarihi :

KÜLTÜR SANATTA TASARRUF !

KÜLTÜR SANATTA TASARRUF !

Edremit Belediyesi, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın tasarruf tedbirleri genelgesini gerekçe gösterip, daha önce 14-20 Ağustos tarihlerinde düzenleneceğini açıkladığı 6. Edremit Kitap Fuarı’nı iptal etti.

Edremit Belediyesi’nin konuya ilişkin  açıklaması şöyle:

“Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından tüm kamu kurum ve kuruluşlarına gönderilen tasarruf tedbirleri gereğince, 30 Haziran 2021 tarihli kamu kurum ve kuruluşlarının harcamalarında tasarruf sağlanması, bürokratik işlemlerin azaltılması ve kamu kaynaklarının etkili, ekonomik ve verimli kullanımına ilişkin çıkarılan tasarruf tedbirleri konulu Cumhurbaşkanlığı genelgesine ek olarak deprem kaynaklı maliyetler haricinde tüm harcamaların gözden geçirilmesi, tedbirlerin ivedilikle uygulanabilmesine yönelik gerekli adımların atılması ve tasarruf takibinin tavizsiz sağlanması, bahse konu genel ilkelerin yanında, kamu kurum ve kuruluşlarının temsil, tören, ağırlama, tanıtım ve personel giderleri, enerji ve su alımları, personel servisi hizmetine ilişkin giderler ve diğer hususlarla tasarrufa gidilmesi gerektiği açıkça belirtilmiş olduğundan bu sene 14 – 20 Ağustos tarihleri arasında yapmayı planladığımız 6. Edremit Kitap Fuarı’nı iptal etme kararı aldığımızı tüm kamuoyuyla paylaşır, gelecek yıllarda kitapla, edebiyatla, tarih ve sanatla dolu fuarlarda tekrar bir araya gelmeyi dileriz.”

3 GÜNDE NE DEĞİŞTİ!

Edremit Belediyesi  6. Kitap Fuarı’nın bu yıl 14-20 Ağustos tarihleri arasında yapılacağını duyurmuştu. (Üstelik tasarruf genelgesi 30 Haziran’da yayınlanmıştı.)

Edremit Belediyesi’nin bu yıl 17.’sini düzenlediği  Geleneksel Şehit Hamdibey Yağlı Pehlivan Güreşleri ise 25 Temmuz’da gerçekleştirildi.

AYŞE KULİN  ONUR KONUĞUYDU

Edremit Belediyesi’nin  25 Temmuz’da yerel ve yaygın basın temsilcilerine gönderdiği basın bülteninde , “Her yıl olduğu gibi bu yıl da ‘Ölmez Ağacın Gölgesinde Kitap’  sloganı ile yapılacak 6. Edremit Kitap Fuarı 14 Ağustos 2022 Pazartesi günü saat 19:00’da Edremit Altınkum Belediye Tesisleri’nde yapılacak açılış töreni ile başlayacak ve 7 gün sürecek. Yazar Ayşe Kulin’in onur konuğu olduğu fuara 300’e yakın konuk ve 60 yayınevi katılacak.” ifadeleri yer almıştı.

 BU BULUŞMA DOĞAYA, TARİHE VE TURİZME DE SAHİP ÇIKMA ANLAMINA GELECEKTİ!

Edremit’in CHP’li Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan yaptığı açıklamada “Geleneksel bir hale gelen ve bu yıl altıncısını yapacağımız Edremit Kitap Fuarı ile bir kez daha ölmez ağaç olan zeytinin gölgesinde kitabı yaşatırken, barışı ve yan yana yaşama kültürünü de büyüteceğiz.  Bu buluşma yalnızca kitaba sahip çıkma anlamına gelmeyecek, aynı zamanda Kaz Dağları’na, doğamıza, tarihimize ve turizmimize sahip çıkmak anlamına da gelecek” demişti.  Coşkun YAMAN (balikesir24saat.com) 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP