Yayınlanma Tarihi :

EDREMİT BELEDİYESİ’NDEN DAYANIŞMA PİKNİĞİ

EDREMİT BELEDİYESİ’NDEN DAYANIŞMA PİKNİĞİ

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın yeni yıldan itibaren belediyede asgari ücretin 2 bin 500 lira olacağını açıklamasından sonra Edremit Belediyesi Personel A.Ş. bünyesinde görev yapan işçiler birlik, beraberlik ve dayanışma pikniği düzenlendiler.

Edremit Belediyesi’nde personel  tarafından birlik, beraberlik ve dayanışma pikniği düzenlendi. Kazdağları Talim Alanı mesire yerinde  gerçekleştirilen pikniğe Belediye Başkanı Kamil Saka, eşi Günseli Saka, başkan yardımcıları ve belediye meclis üyeleri katıldı.

İşçiler Başkan Saka’ya teşekkür ederek hep birlikte pasta kesti. Personel adına söz alan işçiler Başkan Saka’nın göreve gelmesinden sonra maaşlarını bir gün bile aksamadan aldıklarını vurguladı.

Çalışanlara “Sevgili Çocuklarım, evlatlarım” diye seslenen Saka şunları söyledi:

“Bugüne kadar Edremit için Edremit halkı için sarf ettiğiniz emekleriniz için teşekkür ederim. Göreve geldiğimiz 4,5 yıl önce ekonomik yönden tıkanıp kalacağımızı, maaş bile ödeyemeyecek hale düşeceğimizi söylediler. Beklentilerini boşa çıkardık. Ekonomik yönden batmış, bitmiş bir belediye devraldık. Benim, meclis üyelerimizin, amirlerin ve sizlerin yoğun çabası ile bitmiş, batmış, bir torba çimento bile alamayan belediyeden bugün nerede olursa olsun, sadece Cumhuriyet Halk Partisi’nin değil tüm Türkiye’nin gururla baktığı bir belediye haline geldik. Bunda hepimizin fedakarca çalışarak katkısı var. Şunu görüyoruz ki Edremit’i bir üst çıtaya birlikte beraberce taşıdık. Edremit artık akşamları köpeklerin dolaştığı değil,  yürüyüş yollarında insanların yürüyerek birbirleri ile selamlaştığı çağdaş bir kent oldu. Edremit artık sattıkları ile değil,  belediyenin alıp, Edremitlilere armağan ettiği eserlerle övünmeye başladı”

SEVGİLİLER GÜNÜ’NDE ATATÜRK SÜRPRİZİ

“14 Şubat tüm dünyada sevgililer günü olarak kutlanır, 14 Şubat’ta Edremit de sevgilisine kavuşacak. Edremit’te ‘ Atamız, sevdamız’ diyerek, Atatürk’ün ilçemizde kaldığı Atatürk Köşkü’nü ve  Atatürk anıtının açılışını yapacağız. Edremit sevgilisine, Atasına kavuşacak. Ne ezilen, ne ezen insanca, hak’ça bir düzen diyerek bu yola çıktım. Hep  ‘emek en yüce değerdir’ dedim. Bu doğrultuda yaptığımız çalışmalarda sizlerin hakkını bir parçada olsa verebildi isek, diğer arkadaşlarınıza göre sizi biraz daha mutlu edebildi isek bu hepimizin birlikte beraberce ortak çalışmasından dolayıdır. Gelecek günlerin hepimize hayırlı olmasını dileyerek hepinizi tek tek alınlarınızdan öpüyor, akıttığınız terlere karşı aldığınız her kuruşun helal olduğunu bir kez daha yineliyorum” 

Ayrıca piknikte, Belediye Meclis Üyesi Mehmet Ertaş’ın da doğum günü kutlandı.

Belediye Başkanı Kamil Saka, daha önce yaptığı açıklamada belediyede görev yapan işçilere yönelik 2018 yılında 2 bin 300 lira olarak uygulanan asgari ücretin 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren 2 bin 500 liraya çıkarıldığını açıklamıştı.

(balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP