EDREMİT BELEDİYESİ’NDEN BİR İPTAL DAHA !

Yayınlanma Tarihi :
EDREMİT BELEDİYESİ’NDEN BİR İPTAL DAHA !

 Edremit Belediyesi tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen “Mösyö” konseri yine belediye tarafından  herhangi bir neden gerekçe gösterilmeden iptal edildi.  Üstelik, iptal kararının  grubun haberi olmadan alındığı ve olayın ardından grup üyelerine herhangi bir açıklama yapılmadığı iddia edildi. Bir çok Edremitli ile müziksever konserin neden iptal edildiği sorusuna yanıt bulamadı. Konuyla ilgili olarak Mösyö grubunun resmi hesabından yapılan açıklamada, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Kurtuluş Savaşı kahramanlarının anısına ithaf edilen 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda sahnede olmanın büyük bir onur olacağı ifade edildi. Ancak Balıkesir Edremit Belediyesi’nin, bu özel günde gerçekleşmesi beklenen konseri, etik ve profesyonel bir yaklaşım sergilemeden iptal ettiği öne sürüldü. GRUP KONSERİN İPTAL EDİLDİĞİNİ SOSYAL MEDYADAN ÖĞRENDİ 

Grup üyeleri, iptal kararının yetkililer tarafından kendilerine iletilmeden önce sosyal medya üzerinden duyurulduğunu ve halen kendilerine konuyla ilgili herhangi bir açıklamanın yapılmadığını dile getirdi. Ayrıca, böylesine önemli bir etkinliğin iptaline karşın herhangi bir prosedür izlenmemesi ve iletişim eksikliği konusundaki eleştirilerini dile getirdi.ZAFER BAYRAMI NEDENİYLE İPTAL EDİLMİŞ !!!

Edremit Belediyesi bir gün önce 30 Ağustos etkinliklerini duyurdu. Aradan 24 saat geçmeden konserin iptal edildiği açıklandı. Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan imzalı açıklamada “30 Ağustos Bayramı dolayısıyla Akçay Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak olan Grup Mösyö konseri iptal edilmiştir” açıklaması ise “bahanesi kabahatinden de beter” dedirtti.

“KONSER ÖDENEĞİ İLE TÜRK BAYRAĞI ALINSIN, ÇOCUKLARA GENÇLERE DAĞILSIN” 

Mösyö, resmi açıklamalarının sonunda, kendilerine ayrılan ödeneği kabul etmeyerek bu miktarın Türk bayrakları alınarak milli bayramların coşkuyla kutlanması için gençlere ve çocuklara dağıtılmasını talep ettiklerini bildirdi. Grup, sanata ve emeğe verilen değerin sadece sözde kalmaması gerektiğini vurgulayarak olayı kınadı.KİTAP FUARI DA İPTAL EDİLMİŞTİ

Edremit Belediyesi, konserin neden iptal edildiği konusunda herhangi bir resmi açıklama yapmazken bu gelişme, organizasyon eksiklikleri ve etkinlik iletişimi konusundaki tartışmaları gündeme taşıdı ve büyük tepki topladı.

Bir çok Edremitli bu yıl bir çok etkinliğe imza atan Burhaniye Belediyesini örnek gösterirken, Kitap Fuarı’ndan sonra bu konserin iptalinin de Edremit’e yakışmadığını vurguladı.  (balikesir24saat.com)

 

YORUM YAP