EDREMİT BELEDİYESİ BAYRAMA HAZIR

Yayınlanma Tarihi :
EDREMİT BELEDİYESİ BAYRAMA HAZIR

Edremit Belediyesi, Ramazan Bayramı öncesinde ilçedeki hazırlıklarını tamamladı. Vatandaşların bayramı huzur içerisinde geçirmesi gerekli önlemler alındı. Başkan Arslan da bir mesajla vatandaşların bayramını kutladı. 

Ramazan Bayramı hazırlıkları kapsamında Edremit Belediyesi tarafından ilçe merkezinde iki şehitlik ve büyük kabristan başta olmak üzere toplam 25 mezarlıkta hazırlıklar tamamlandı.

Belediye ekiplerince yapılan çalışmada, ağaçlar budanırken genel temizlik, mezarlık duvarlarının boyanması, kabristanlığa girişler ve yollar yıkanarak temizlendi. Vatandaşların ebediyete intikal eden yakınlarını kabristanlarda ziyaret edebilmeleri amacıyla arife günü Cumhuriyet Meydanı’ndan ücretsiz otobüs seferleri düzenlenecek.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, vatandaşların bayramını kutladı, belediye olarak bayrama hazır olduklarını ayrıca, bayram süresince nöbetçi ekiplerin görev başında olacağını söyledi.  Arslan,  “Kutsal dinimizin iki büyük bayramından birisi olan Ramazan Bayramını hep birlikte kutlamanın mutluluğu yaşıyoruz.  Mübarek Ramazan ayının bitmesi ile kutlayacağımız bu güzel bayramın, hepimize sağlık başta olmak üzere mutluluk ve huzur getirmesini diliyorum. Şubat ayında meydana gelen deprem felaketinde yaşadığımız büyük acıları bir kez daha en derinden paylaşıyorum. Birlik ve beraberlik ruhuyla bayramın maneviyatını anlamak ve daha aydınlık günlerde bayram heyecanını yaşamak dileğiyle başta Edremitli hemşehrilerim olmak üzere İslam aleminin ve tüm insanlığın Ramazan Bayramı’nı kutluyorum” dedi. (balikesir24saat.com)

 

YORUM YAP