“DUVARLAR KALKACAK, VATANDAŞ VE BELEDİYE BARIŞACAK”

Yayınlanma Tarihi :
“DUVARLAR KALKACAK, VATANDAŞ VE BELEDİYE BARIŞACAK”

Edremit Belediye Başkan adayı Hasan Arslan,”Vatandaş ile belediye arasındaki duvarı kaldıracağız. Vatandaş ve belediye artık barışacak, şimdi barışma zamanıdır” dedi.

Millet İttifakı’nın CHP’li Edremit Belediye Başkan Adayı Selman Hasan Arslan, çalışmalarını hızlandırdı. Arslan son olarak Avcılar’da halkla buluştu.  CHP’nin eski İl Başkanı ve milletvekili adayı İrfan Barış’ın da katıldığı program miting havasında geçti.

Konuşması sık sık alkış ve sloganlarla kesilen CHP’li Arslan, şunları söyledi:

“Bu ilginiz ve sevginiz karşısında söylenecek çok söz yok. Sadece çok çalışacağız. Kimseyi ötekileştirmeden, herkesin belediyesi ve belediye başkanı olacağız. Belediye içerisindeki personel de mutlu ve huzurlu olacak, sokaktaki vatandaş da… Vatandaş ile belediye arasındaki duvarı kaldıracağız. Vatandaş ve belediye artık barışacak, şimdi barışma zamanıdır…’’

“EN NİTELİKLİ KADRO BİZDE”

“Hepimiz Edremit sevdalısıyız” diyen  Arslan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu memleketin taşına, toprağına, havasına, suyuna ve insanına aşığız. Edremit, coğrafi konumu itibariyle bir çekim merkezidir. Hem bölgemizdeki konumu hem de tarihi ve doğal güzellikleriyle çok büyük bir potansiyele sahiptir. Bu potansiyel, bu güzellik, bu güç şimdiye kadar açığa çıkarılamadı. Biz bunu açığa çıkartacağız. Yıllar sonra dahi, zamanında bir belediye vardı, kurumsal yapısı, işleyişi ve vatandaşına yaklaşımı ile gönüllere taht kurmuştu diyecekler. Bakın bunu özellikle belirtiyorum. Belediyecilik konusunda çok iddialıyız. Belediyecilik bir ekip işidir. Daire müdüründen meclis üyesine, belediye başkan yardımcısından sokaktaki işçisine kadar bir ekip işidir. Bu ekibin en önemli öznesi ise vatandaştır. Yani sizlersiniz. Biz ne kimseye üst perdeden bakıyoruz ne de kimseyi ötekileştiriyoruz. Amacımız her yönüyle yaşanılası bir Edremit’i ortaya çıkartmak. Bugünkü koşullar itibariyle de bunu yapabilecek en nitelikli kadro bizde mevcut. Diğerlerinde mevcut olsaydı, görevlerine devam ederlerdi. Hepsi denendi ama Edremit bir türlü istenilen noktaya gelemedi. Artık bunun zamanıdır. Çok çalışacağız, çok yorulacağız ama bu işin sonunda özgürlük türkülerine hep beraber söyleyeceğiz”

“BÜYÜK DEĞİŞİMİN AREFESİNDEYİZ”

CHP eski il başkanlarından  İrfan Barış da konuşmasında, parti içerisindeki birlik ve beraberliğin önemini vurguladı. Saka, “CHP köklü bir partidir. Bizler Kuva-i Milliye ruhunu her daim içinde yaşayan partilileriz. O veya bu nedenle partimize küsmemiz düşünülemez. Görev verilir ya da verilmez. Eleştiri olur ama bu aile içerisinde kalır. Kapıdan dışarıya çıktığımızda yek vücut oluruz. Kapıdan dışarıya çıkarken kol kola olmayanlar, bugün dayanacak bir omuz bulamazlar. Türkiye’nin ekonomisi kötü… İyi yönetilmiyoruz. Ben inanıyorum ki, yerelden başlayarak Türkiye’de bir büyük değişimin arifesindeyiz ve bunu Millet İttifakı ile gerçekleştireceğiz” dedi. (balikesir24saat) 

 

YORUM YAP