Yayınlanma Tarihi :

DURSUNBEY YOLU FİNALE DOĞRU !

DURSUNBEY YOLU FİNALE DOĞRU !

Balıkesir-Dursunbey yolunun önemli bir aşaması olan Naipler Viyadüğü tamamlandı ve kullanıma açıldı. Viyadükte incelemelerde bulunan AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey,  “Bundan sonra çok az bir kısım, 1,6 km’lik bir yol kaldı. Burayı da bitirdikten sonra Dursunbey tamamen yoluna kavuşmuş olacak.”dedi.

“YOLUN YAPIMI BİRAZ ZAMAN ALDI AMA…”

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yasin Sağay ile Dursunbey yolunda incelemelerde bulunan ve viyadükte ilk araç sürüşünü gerçekleştiren Milletvekili  AK Parti Balıkesir Mustafa Canbey; “Şu anda Dursunbey yolundayız. Özellikle Naipler mevkiinde devam eden inşaatın tamamlandığını büyük bir sevinçle görmüş bulunuyoruz. Viyadüğümüz artık tamamlandı ve bugün ilk geçenlerden birisi biz olduk. Bundan sonra çok az bir kısım, 1,6 km’lik bir yol kaldı. Burayı da bitirdikten sonra Dursunbey tamamen yoluna kavuşmuş olacak. Evet yolun yapımı biraz zaman aldı. Taahhüt edenden kaynaklı sorunlar yaşadık ancak Dursunbey’in yol meselesini artık önemli oranda halletmiş bulunuyoruz. Hayırlı olsun. Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlarımıza ve emeği geçenlere teşekkür ederiz. İnşallah bundan sonraki dönemde de hem Dursunbeylilerimize hem Balıkesirli hemşehrilerimize hizmet etmeye devam edeceğiz.” dedi.

“ULAŞIMDA BALIKESİR’E ÇAĞ ATLATTIK”

Ulaşımda “Balıkesir’e çağ atlattıklarını”  söyleyen Milletvekili Mustafa Canbey sözlerini şöyle sürdürdü:  “Ulaştırmada 2002 yılına kadar Balıkesir’e yapılan bölünmüş yol uzunluğu 76 km idi. Bu 76 kilometreyi biz 700 kilometrenin üzerine çıkardık. İstanbul-İzmir Otoyolu’nun 106 kilometrelik kesimini Balıkesir’den geçiyor. Eskişehir, Kütahya, Balıkesir ve Bandırma, Balıkesir-Manisa arasındaki demiryollarını modernize ederek elektrikli ve sinyalli hale getirdik. Gökköy Lojistik Merkezi’ni kazandırdık.Balıkesir’i hızlı tren ağlarına bağlayacak olan Osmaneli, Bursa, Bandırma, Balıkesir hattının şu anda inşaatı sürüyor. Tüm amacımız hemşehrilerimizin güvenle ve huzurla seyahat edebilmeleridir.  Bunun için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde şehrimizi Türkiye Yüzyılı vizyonlarımıza hazırlıyoruz.” (balikesir24saat.com)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP