DOLAR31,1253% 0.27
EURO33,8433% 0.58
STERLIN39,5451% 0.42
FRANG35,3938% 0.45
ALTIN2.035,01% 0,12
BITCOIN1.604.851-1.217

DÜRMÜŞ KARARI TEMYİZE GİDECEK !

Yayınlanma Tarihi :
DÜRMÜŞ KARARI TEMYİZE GİDECEK !

Balıkesir 1. İdare Mahkemesi, AK Parti Susurluk Belediye Meclis Üyesi İbrahim Dürmüş’ün üyeliğinin düşürülmesi ile ilgili oy birliğiyle yürütmeyi durdurma kararı verirken, gözler bir kez daha Susurluk’a çevrildi. Davalı  Susurluk Belediye Başkanlığı,  yürütmeyi durdurma kararının iptali için Bursa Bölge İdare Mahkemesine başvurabilecek. Belediye Başkanı Nurettin Güney, hukuk biriminin gerekli incelemeyi yapacağını belirtirken, İYİ Parti Susurluk İlçe Başkanı İsmail Çakır ise alınan karara mutlaka itiraz edeceklerini açıkladı. 

 “HUKUK BİRİMİMİZ GEREKLİ İNCELEMEYİ YAPACAKTIR”

Susurluk halkının ve ilçenin sorunlarının mecliste tartışılması açısından meclis üyelerinin katılımının önemli olduğunu vurgulayan Susurluk’un İYİ Partili Belediye Başkanı Nurettin Güney, yürütmeyi durdurma kararıyla ilgili belediye hukuk biriminin gerekli incelemeyi yapacağını söyledi. Dürmüş’ün Susurluk meclisine katılmayıp, büyükşehir belediye meclisine katılmasını eleştiren Güney, “Meclis üyesinin bu tutumu hukuksal boyutu dışında halkın ve kendi partisinin değerlendirmesi gerekir. Halkın ve partisinin değerlendirmesi hepsinden daha önemli. Benim için meclis üyesinin üyeliğinin düşürülmesinden çok Susurluk için ürettiği projeler önemli. Bunun için meclise devamlılık önemli. Devamsızlığı konusunda kanunu vecibe neyse o yerine getirilecektir.” diye konuştu.

 “KARARA İTİRAZ EDECEĞİZ”

İYİ Parti Susurluk İlçe Başkanı İsmail Çakır ise Balıkesir 1. İdare Mahkemesi’nin acele bir karar aldığını söyledi. Susurluk Belediyesi’nin savunmasının dinlenmeden alınan karara mutlaka itiraz edeceklerini söyleyen İYİ Partili Çakır, “Yürütmeyi durdurma kararının iptali için Bölge İdare Mahkemesine başvuracağız” diye konuştu.

Susurluk Belediye Başkanlığı’nın İdare Mahkemesi’nin kararı için bir hafta içinde bir üst mahkeme olan Bursa Bölge İdare Mahkemesi’ne itiraz etmesi ve dava açması gerekiyor.

KAYNAK : Velhasıl Gazetesi

YORUM YAP