Yayınlanma Tarihi :

DÜNYA ŞAMPİYONLARI MİLLİ EĞİTİM’İN DE GURURU

DÜNYA ŞAMPİYONLARI MİLLİ EĞİTİM’İN DE GURURU

1-4 Ağustos 2019 tarihleri arasında İsviçre’nin Notwill kentinde gerçekleştirilen IPC Dünya Gençler Atletizm Şampiyonası’nda, Dünya Şampiyonasında birinci ve üçüncü olarak kürsüye çıkan Muhsine Gezer ve Sevim Demircan İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız’ı makamında ziyaret etti.

Aynı zamanda Burhaniye Kemer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri olan Dünya Şampiyonu Muhsine Gezer ve Dünya üçüncüsü
Sevim Demircan’ı antrenörleri Deniz Erenoğlu nezaretinde kabul eden İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız: “Öncelikle uluslararası bir yarışmada dünya birinciliği elde ederek ülkemizi ve ilimizi başarıyla temsil eden; İsviçre’de İstiklal Marşımızı okutarak bayrağımızı göndere çektiren kıymetli öğrencilerimizi ve bu başarıda çok büyük katkısı olan hocamız Deniz Erenoğlu’nu tebrik ediyor; başarılarının artarak devam etmesini temenni ediyorum. İnanıyorum ki kıymetli öğrencilerimiz Muhsine ve Sevim, yeni başarılarıyla göğsümüzü kabartmaya devam edecek; ülkemizi ve ilimizi daha nice yarışmalarda gururla temsil edeceklerdir.” dedi. Yıldız iki başarılı sporcuya çeşitli hediyeler sundu. (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP