DOLAR31,3677% 0.42
EURO34,0595% 0.51
STERLIN39,7661% 0.47
FRANG35,5200% 0.53
ALTIN2.100,98% 2,34
BITCOIN1.978.6793.092

BU KİTAP SPOR AİLESİNİN GÜZEL İNSANLARINA

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
BU KİTAP SPOR AİLESİNİN GÜZEL İNSANLARINA

Balıkesirli sporseverlerin yazıları ve TV programlarıyla tanıdığı Zeki Doğan ilk kitabı “Kayıp Anılar Bulvarında Bir Sokak Süpürgesi” adlı kitabını  Dünya Balıkesirliler Günü’nde imzaladı.

Zeki Doğan’ın “spor ailesine renk katan güzel insanlara” ithaf ettiği kitapta Balıkesirli sporseverlerin yakından tanıdığı “Türk Lokomotifi” İsmail Akçay, “Rüzgarın Oğlu” Coşkun Ehlidil, Pomak Orhan, Keçi Şevket, Kocapabuç Nevzat, Ayva Cengiz gibi Balıkesirli spor adamlarının yanında “Bay Gol” Osman Arpacıoğlu, Efsane Başkan Süleyman Seba gibi isimlerle ilgili yazılar ve öyküler yer alıyor.

Avlu Sergi Salonu’nda gerçekleştirilen imza gününde açılış konuşmasını yapan tarihçi Aydın Aydın , “Bu kitap büyük bir emeğin ürünü. Zeki birebir tanıdığı insanları yazmış. Bu kitapta kendinizi, çocukluğunuzu bulacaksınız. Mutlaka Kayıp Anılar Bulvarında bir Sokak Süpürgesi’ni okuyun, mümkünse sizde kitap yazın. Çünkü kitap yazmak geleceğe bir belge bırakmaktır” dedi.

Etkinlikte Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’la Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan ve Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı’ya etkinlikte ki katkıları için teşekkür eden Doğan, “Bugün biliyorsunuz Dünya Balıkesirliler Günü. Belki bir kaç gün sonra yapsaydık daha kalabalık olabilirdi ama ben özellikle bugün olmasını istedim. Benim iki oğlum var. Bu kitabı da evladım gibi görüyorum. Kitabımı size emanet ediyorum” dedi.

Türk atletizminin efsane ismi İsmail Akçay’la Dünya Ümitler Judo Şampiyonu Habibe Afyonlu’nun onur konuğu olduğu imza günü bir çok tanınmış ismi de bir araya getirdi. Coşkun YAMAN (balikesir24saat)

 

 

 

 

 

 

YORUM YAP