Yayınlanma Tarihi :

DOSTÇA BİTTİ!

DOSTÇA BİTTİ!

Türkiye Belediyeler Birliği’nde Balıkesir’i temsil edecek delegelerin seçimi olaylı başladı, dostça bitti.

Salih Tozan Kültür Merkezi’nde seçimler öncesi hazirun listelerinin kontrolü sırasında başlayan ve ağır hakaretlere varan tartışmaların ardından seçimlerde taraflar olgunluk içinde hareket etti.
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın delegasyonda tüm partilerin eşitlik içinde temsil edilmesi dileğinin ardından AK Partili belediye başkanları ile CHP’li belediye başkanları rakip listelerde yedeklerde yer aldı.
Seçime geçildiğinde ise Balya’nın MHP’li belediye meclis üyelerinin hem ittifak ortağı AK Partili üyelere hem de Balya’nın CHP’li Belediye Başkanı Orhan Gaga’ya vekalet verdiği anlaşıldı. Vekaletle de oy kullanılan beçimde Balya belediye meclis üyelerinin yerine iki kere oy kullanıldı. Bunun üzerine her iki gruba giden oylardan birer adedi geçersiz sayıldı.

AK PARTİ 8 OY FARKLA KAZANDI
Seçimi AK Parti’nin listesi kazandı. AK Parti’nin listesi 200, CHP ve İYİ Parti’nin listesi ise 192 oy aldı. Kazanan listede Ramazan Bahçavan (Dursunbey Belediye Başkanı), İsmail Avcu (Bigadiç Belediye Başkanı), Ekrem Yavaş (Sındırgı Belediye Başkanı), Emin Ersoy (Havran Belediye Başkanı), İsmail Cankul (Kepsut Belediye Başkanı), Süleyman Aksoy (Marmara Belediye Başkanı), Recep Süzer (Belediye Meclis Üyesi) yer aldı.

7 SEÇİLMİŞ 5 DOĞAL ÜYE VAR

Türkiye Belediyeler Birliği’nde Balıkesir’i bu 7 üye ile birlikte doğal üye olan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, nüfusu 100 bini geçen ilçelerden Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Altıeylül Belediye Başkanı Hasn Avcı, Edremit Belediye Başkanı Hasan Arslan ve Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun temsil edecek.
Seçimin ardından CHP’li ve AK Partililer birlikte poz vererek, gergin geçen günü dostça tamamlamayı başardı. Coşkun YAMAN (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP