DOLAR31,1070% 0.2
EURO33,6857% 0.16
STERLIN39,4380% 0.13
FRANG35,2973% 0.17
ALTIN2.030,50% -0,10
BITCOIN1.626.2730.185

DOKTORA ÖLÜM TEHDİDİ !

Yayınlanma Tarihi :
DOKTORA ÖLÜM TEHDİDİ !

Sağlıkta şiddet bitmek bilmiyor.  Kardiyolog Dr. Ekrem Karakaya’nın Konya Şehir Hastanesinde katledilmesinin ardından bu kez Balıkesir’de Burhaniye Devlet Hastanesi Dahiliye Uzmanı Dr. Ali Özer saldırıya uğradı. İddialara göre, hasta ve hasta yakını tarafından Dr. Özer’e  önce hakaretler edildi, ardından yumruk atıldı. Doktor kendini dışarı atıp, güvenliği çağırdı. Dr. Özer’e saldıran hasta yakını CİMER’e “Kaçmasa öldürecektim” diye yazdı. CİMER yetkilileri, Emniyeti aradı. Polis ekipleri hastaneye geldi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.  

“ÖNCE ŞİDDET SONRA TEHDİT”

Balıkesir Tabip Odası Başkanı Dr. Necdet Uçan, Burhaniye Devlet Hastanesi’ndeki olayın ardından yazılı açıklama yaparken, TBMM’nin 1 Ağustos’taki olağanüstü toplantısına dikkat çekti ve Türk Tabipler Birliği Hukuk Bürosu’nun  hazırladığı  Sağlıkta Şiddet Yasası teklifinin yasalaşması gerektiğini vurguladı.  Uçan’ın açıklaması şöyle:

“Ülke çapında sağlıkta şiddetin geldiği boyut korkutucu seviyededir. Meslektaşlarımız çoğunluğu hekimlik mesleğini severek seçmelerine rağmen sağlıkta şiddet nedeni ile mesleğini yapamaz ve üzülerek belirtmek isteriz ki ülkeyi terk eder hale gelmiştir.Ülkemizde ne yazık ki her saat başı bir sağlık çalışanı şiddete uğramaktadır. Bunun son kanlı örneği Konya Şehir hastanesinde katledilen meslektaşımız Kardiyolog Dr. Ekrem Karakaya’dır.
Bu kez İlimiz Burhaniye Devlet Hastanesi Dahiliye Uzmanı Dr. Ali Özer’e hasta ve hasta yakını tarafından şiddet uygulanmış, daha kötüsü ihbar hattı CİMER aracılığı ile meslektaşımız ölüm ile tehdit edilmiştir.”

“1 AĞUSTOS’TAKİ TOPLANTIYA TÜM MİLLETVEKİLLERİ SİYASİ PARTİ FARKI GÖZETMEKSİZİN KATILMALI” 

“1 Ağustos’ta şiddet yasası  ile ilgili olağanüstü toplantıya çağrılan TBMM’nin üyeleri, siyasi parti farkı gözetmeksizin katılım sağlamalı, bu kez görevini yapmalı; Türk Tabipler Birliği’nin hazırlamış olduğu Sağlıkta Şiddet Yasası Teklifi yasalaştırılmalıdır. Sağlıktaki çalışma ortamları yeniden düzenlenmelidir. Özellikle siyasiler ve sorumluluk mevkiinde olanlar “şiddet dilini” kullanmamaları, toplumu ayrıştırmamalı, şiddete davetiye çıkarmamalıdır. Muayene randevuları her hastaya yeterli süre ayıracak şekilde düzenlenmelidir. Sağlıkta talep kışkırtılmamalıdır. Sağlıkta şiddet, hem kendimizin hem de toplumun sağlığı için büyük tehlike olup,acil taleplerimizin bir an önce karşılanması  için Sağlık Bakanını göreve davet ediyoruz.” http://balikesir24saat.com

YORUM YAP