DOLAR31,1395% 0.11
EURO33,8767% 0.22
STERLIN39,5547% 0.17
FRANG35,4360% 0.25
ALTIN2.041,80% 0,48
BITCOIN1.764.0449.331

‘DOĞAL YAŞAM PARKI’ PROJESİ 33 BİN 128 İMZA İLE BÜYÜKŞEHİR’DE

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
‘DOĞAL YAŞAM PARKI’ PROJESİ 33 BİN 128 İMZA İLE BÜYÜKŞEHİR’DE

Edremit Çevre Platformu (EDÇEP) Dalyan’ın Doğal Yaşam Parkı olarak değerlendirilmesi için hazırladıkları proje ve dilekçe ile “Dalyan Satılmasın, Doğa Parkı Yapılsın” kampanyasında toplanan 33 bin 128 imzayı Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a teslim etti.

Edremit Çevre Platformu (EDÇEP) Sözsücü Kubilay Öztürk, satılması planlanan Dalyan arazisi için hazırladıkları “Doğal Yaşam Parkı” projesini Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a teslim etti. Öztürk, “Talebimiz, bu projenin Belediye Meclisi’nde görüşülerek, Altınkum’daki kamu arazileri için bir prensip kararı alınması ve hayata geçirilmesidir. Yeşilin içinde yeşile hasret kalmamak, daha fazla betonlaşmamak, diğer canlılara da hayat hakkı tanımak amacıyla, bütün Belediye Meclisi üyelerinden bu projeye destek vermelerini istiyoruz.” dedi.

33 BİN İMZAYI DA TESLİM ETTİLER

Kubilay Öztürk proje ve dilekçe ile birlikte, change.org’da başlatılan “Dalyan Satılmasın, Doğa Parkı Yapılsın” kampanyasında toplanan 33 bin 128 imzayı da Başkan Yılmaz’a ilettiklerini açıkladı. Taleplerinin arkasındaki en büyük gücün çevreci kişi ve kuruluşlar olduğunu  belirten Öztürk, ” Bu tür doğa parklarını arttırarak hem canlı yaşamın korunacağına, hem de daha yaşanabilir bir kent oluşturulacağına inanıyoruz. Hazırladığımız bu projeye destek veren tüm arkadaşlarımıza, özellikle de Şehir Plancısı Nevin Sayman ve mimar Yusuf Korar ‘a çok teşekkür ediyoruz” dedi.

“SONUÇ ALAMAZSAK…”

Bundan sonraki süreçte, Belediye Meclisi’nden olumlu bir karar çıkması için ellerinden gelen tüm gayreti göstereceklerini belirten Öztürk,”Sonuç alacağımızı umuyoruz. Ancak, istediğimiz sonucu alamazsak, bu sefer Ankara’da hakkımızı arayacağımıza da emin olun lütfen.” mesajını paylaştı. (balikesir24saat.com)

YORUM YAP