Yayınlanma Tarihi :

“DOĞA DOSTU BAŞKANLAR” İMZAYI ATTI

“DOĞA DOSTU BAŞKANLAR” İMZAYI ATTI

TEMA Vakfı’nın Türkiye çapında ki “Doğa dostu belediye başkanı arıyoruz” çağrısına Balıkesir’deki çeşitli partilerin  başkan adaylarından büyük destek geldi.

Millet İttifakı’nın Altıeylül Belediye Başkan adayı CHP’li Esin Balıbek’le başlayan imzalar geçtiğimiz günlerde Karesi Belediye Başkan adayı CHP’li Levent Tellioğlu ile sürdü.

Balıbek ve Tellioğlu’nun ardından Cumhur İttifakı’nın Karesi Belediye Başkan  adayı AK Partili Dinçer Orkan da İlçe Başkanı Sezai Doğan’la TEMAEVİ’ni ziyaret ederek, “TEMA Vakfı 2019 Yerel Yönetimler İçin Ekosiyaset Belgesi’ni imzaladı.

Dinçer Orkan, seçildiği takdirde TEMA Vakfı’nın Balıkesir’deki  çalışmalarına ve projelerine destek vereceğini açıkladı.

BİR İMZA DA  DURSUNBEY’DEN

Öte yandan Millet İttifakı’nın Dursunbey Belediye Başkan adayı İYİ Partili  Mehmet Yarma da TEMA Vakfı Balıkesir Temsilciliği’nin çağrısına duyarsız kalmadı.

Dört bir tarafı ormanlarla kaplı Dursunbey’de  daha önce de belediye başkanlığı yapan ve yeniden bu göreve talip olan Yarma, partisinin ilçe başkanlığında taahhütnameyi imzaladı.

SUSURLUK’TA İMZA TÖRENİ

Millet İttifakı’nın Susurluk Belediye Başkan adayı İYİ Partili Nurettin Güney de “doğa dostu belediye başkanı adayı”  taahhütnamesini imzaladı.

Susurluk Parkı’nda  güzel bir günde kalabalık katılımla yapılan imza törenine Susurluklu doğa dostları da katıldı. Doğa dostları,  TEMA Vakfı İl Temsilcisi Metin Kuter’den  ilçe sorumluluğu oluşturulmasını  talep etti.

AYVALIK VE GÖNEN’DEN DESTEK GELDİ

Taahhütnameyi imzalayan başkan adayları arasında Ayvalık’taki belediye başkan adayları Millet İttifakı’ndan CHP’li Rahmi Gençer, Cumhur İttifakı’ndan MHP’li Nazmi Başaran,  Vatan Partili Serdar Gürses, DSP’li Hasan Atmaca da bulunuyor. Gönen’de Cumhur İttifakı’nın adayı AK Partili Erdinç Odabaşı da ‘doğa dostu başkanlar’taahhütnamesini imzaladı.

TEMA’DAN TEŞEKKÜR

TEMA Vakfı Balıkesir İl Temsilcisi Metin Kuter, belediye başkan adaylarının yoğun seçim çalışmalarına karşın vakfın çağrısına duyarsız kalmadığını belirtirken, “Başkan adaylarının duyarlılığı bizi gelecek adına,  çevre adına, doğa, toprak ve yeşil adına umutlandırdı. ‘Doğa Dostu Belediye Başkanı’  taahhütnamesini imzalayan adaylarımıza teşekkür ediyoruz. Diğer başkan adaylarımızı da Balıkesir’de ve ilçelerde imzaya çağırıyoruz” dedi. (balikesir24saat) 

 

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP