Yayınlanma Tarihi :

DİSİPLİNE VERİLDİ, CHP’DEN İSTİFA ETTİ

DİSİPLİNE VERİLDİ, CHP’DEN İSTİFA ETTİ

CHP Edremit Belediye Başkan adayı Selman Hasan Arslan’ın seçim bürosundaki açılış sonrası parti disiplin kuruluna verilen Cahit İnceoğlu, partisine ve kendisine karşı bir linç kampanyası  başlatıldığını belirterek  istifa etti.

Sosyal medya hesabından istifayı duyuran Cahit İnceoğlu’nun açıklaması şöyle:

“Son günlerde açık kalmış bir mikrofondan kimin söylediği ve ne söylediği net bir biçimde belli olmadığı halde, görüntü ve konuşmalardan başka anlamlar çıkartılmaya çalışılarak düzenlenmiş görüntü ve ses kayıtları ulusal havuz medyasına servis edilmiş, hatta Cumhur ittifakı tarafından miting meydanlarında ardına montajlar yapılarak yayınlanmış, abartılı bir biçimde sansasyon yaratılarak şahsım ve CHP’ne bir linç girişimi başlatılmış bulunmaktadır.
1972 yılından bu yana 47 yıldır üyesi olduğum, Edremit İlçe Gençlik Kolu Başkanlığı, Edremit İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, Edremit Belediye Meclis Üyeliği,  Edremit SHP+CHP de 7 dönem İlçe Başkanlığı, Balıkesir İl Yönetim Kurulu Üyeliği , Balıkesir İl Disiplin Kurulu Başkanlığı, Kurultay Delegelikleri-Balıkesir Milletvekili Adaylığı, Akçay Belediye Başkanlığı gibi her kademesinde bugüne kadar onurla görev üstlendiğim Cumhuriyet Halk Partisi’nden 11.03.2019 günü itibariyle Edremit 1.Noterliğinin 01857 sayılı belgesi ile istifa etmiş bulunuyorum. Kamuoyuna saygı ile duyurulur”

İNCEOĞLU AKÇAY’DAKİ OLAY İÇİN DE AÇIKLAMA YAPTI
Cahit İnceoğlu, Akçay’daki olayla ilgili 9 Mart’ta yine sosyal medya hesabından bir açıklama yapmıştı. Bu açıklama da şöyle:

“CHP Edremit Belediye Başkan Adayımız Sayın Selman Hasan ASLAN’ın bizzat yaptığı davet üzerine 08.03.2019 günü CHP (Millet İttifakı) Akçay Seçim Bürosu açılışına katıldım. 47 yıllık bir CHP’li ve CHP’li bir Belediye Başkanı olarak iki dönem  10 yıl görev yaptığım. Akçay’daki partimin bir etkinliğine katılmam kadar doğal bir davranış olamaz.
Ancak gelin görün ki bu davranışım fincancı katırlarını ürkütmüşe benziyor. Açılış esnasında kürsüde açık bırakılan mikrofonlardan aramızda paylaşılan sözler tamamen saptırılarak ak troller ve işbirlikçileri tarafından havuz medyasına servis edilmiş bulunuyor. Bazı çevreler tarafından CHP Belediye Başkan Adayı Sayın ASLAN ve şahsım hakkında yanlış bir algı yaratılması için birkaç kişi arasında geçen konuşmalar yargısız infaz yapılarak nerede ise linç girişimi başlatılmaya çalışılıyor.
Oysa olay; verilen cuma selası sırasında konuşmaların kesildiği anda, bir vatandaşın kürsüye yaklaştığı ve kendisine ‘kime oy vereceksin? bu defa bize ver’  denildiğinde, gülerek bir ironi yaptığı (CHP ile HDP yi zorla ayni ittifakta gösterme gayreti içinde olanlara) gülerek ‘oyun Kürdistan’a dediği, buna aday arkadaşımızın gülümseyerek cevap verdiği, servis edilen görüntülerden açıkça anlaşılmaktadır.
Öte yandan dudak hareketlerimizden hareketle sela okuyan müezzine hakaret ettiğimiz tamamen gerçek dışı olup bir kışkırtmadan başka bir şey değildir. Bu görüntülerin çok ciddi ve önemli bir habermiş gibi ulusal havuz medyasına kadar taşınmış olmasını hayretle görüyorum.
Bu haberi çarpıtarak servis edenleri ve Edremit’te face’den korsan yayın yapan sözde bir medya organında yine aynı günün akşamında hakkımda yapılan iftira ve yalan dolu ifadelerin yer aldığı program için, tarafımdan yasal yollara başvurulacaktır.
Bizim Atatürkçülüğümüzü, ulusalcılığımızı ve manevi değerlere olan bağlılığımızı ve inançlara olan saygımızı sorgulamak kimsenin haddi değildir. Bizi bilenler bilmektedir. Anlaşılan o ki Mart’ın sonu bahar olacak. Her şey daha iyi olacak..” (balikesir24saat) 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP