DOLAR31,1103% 0.22
EURO33,7512% 0.35
STERLIN39,4747% 0.25
FRANG35,3336% 0.28
ALTIN2.035,35% 0,14
BITCOIN1.613.080-0.818

“DİŞ HEKİMLERİNİN SORUNLARI PANDEMİDE İYİCE GÜN YÜZÜNE ÇIKTI”

Yayınlanma Tarihi :
“DİŞ HEKİMLERİNİN SORUNLARI PANDEMİDE İYİCE GÜN YÜZÜNE ÇIKTI”

Balıkesir Diş Hekimleri Odası başkanlığına Özgür Başaran yeniden seçildi.  Başaran, “Son üç yılda zorlu bir pandemi süreci geçirdik. Bu süre zarfında 42’si meslektaşımız olmak üzere kaybettiğimiz tüm sağlık çalışanlarımızı saygıyla anıyoruz. Bu süreçte daha da gün yüzüne çıkan meslektaşlarımızın sorunlarını daha sık ve etkin bir şekilde gündemde tutmaya çalışacağız” dedi

Balıkesir Diş Hekimleri Odası’nın 19. olağan genel kurulu hafta sonu oda merkezinde yapıldı. Kongrede Divan Başkanlığını Adil Söylem üstlendi.

Tek liste ile yapılan seçimlerde Özgür Başaran başkanlığındaki yönetim kurulunda Mert Atikler, Şule Burhanoğlu, Korhan Büke, Hüseyin Cuma, Yasin Çamili, Nilüfer Tülümen, Burçin Yaylalı Kurtdere, Reyhan Zeybek görev aldı.

Denetim Kurulu’na Ömür Akyıldız Eroğlu, Elif Altınöz, Gültekin Bayık Yaral, Üst Kurul Delegeliklerine Erhan Berkdemir, Bahaettin Dağlıoğlu, Şener Ergüder, Okan Ergün, Burak Saran, Ebru Şahin Nizamoğulları ve Burçin Yaylalı Kurtdere seçildi.

Diş Hekimleri Odası Balıkesir Şubesi’nin uzun yıllar başkanlığını yapan Burak Saran da bu kez kongreye Türk Diş Hekimleri Birliği yönetim kurulu üyesi olarak katıldı.

“PANDEMİDE 42 MESLEKTAŞIMIZI KAYBETTİK”

Diş Hekimleri Odası Başkanı Özgür Başaran, kongrenin ardından yaptığı açıklamada, “Balıkesir Diş Hekimleri Odası’nın 19. genel kurulunda meslektaşlarımızın desteğiyle bir önceki başkanımız Burak Saran’dan devir aldığımız bu görevi layığıyla yerine getirmek için elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Son üç yılda zorlu bir pandemi süreci geçirdik. Bu süre zarfında 42’si meslektaşımız olmak üzere kaybettiğimiz tüm sağlık çalışanlarımızı saygıyla anıyoruz. Pandemi döneminde sağlık çalışanlarımıza gerek filyasyon gerek pandeminin etki ettiği diğer alanlarda göstermiş oldukları özverili mücadeleden dolayı teşekkür ediyorum. Bu süreçte daha da gün yüzüne çıkan meslektaşlarımızın sorunlarını daha sık ve etkin bir şekilde gündemde tutmaya çalışacağız” dedi.(balikesir24saat.com)

YORUM YAP