DOLAR31,1214% 0.26
EURO33,8075% 0.52
STERLIN39,5070% 0.33
FRANG35,4071% 0.49
ALTIN2.034,57% 0,10
BITCOIN1.610.159-0.946

DİKİCİ MAHKEME KARARI İLE CHP’YE DÖNDÜ

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
DİKİCİ MAHKEME KARARI İLE CHP’YE DÖNDÜ

İl Disiplin Kurulu kararı ile CHP’den ihraç edilen Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Karesi Belediye Meclis Üyesi S. Cengiz Dikici, mahkeme kararı ile partiye döndü.

İl Disiplin Kurulu’nun 3’e karşı 5 oyla aldığı  ihraç kararı sonrası Yüksek Disiplin Kurulu tarafından itirazı 7’ye karşı 8 oyla reddedilen Dikici, “Partim içinde bulamadığım adaleti genel hukuk içerisinde aramak zorunda kalmak ise benim için çok daha düşündürücü olacak” diyerek dava açmıştı.

Ankara 38. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen davanın bugün kü 4’ncü duruşmasında mahkeme heyeti, Cengiz Dikici’yi haklı bulurken,  davayı kabul etti. Mahkeme heyeti,  Yüksek Disiplin Kurulu’nca 18 Aralık 2020 tarihinde verilen Dikici’nin parti üyeliğinden kesin çıkarılmasına ilişkin kararı  iptal etti. İtiraz yolu kapalı olan kararın gerekçesinin daha sonra açıklanacağı vurgulandı.

Bu dava için Ankara’ya giden Cengiz Dikici, “Mahkemenin çok doğru bir karar verdiğine inanıyorum. Mutluyum” dedi. Coşkun YAMAN (balikesir24saat.com) 

https://www.balikesir24saat.com/chpden-ihrac-edilen-dikici-bu-karar-adil-degil.html

 

YORUM YAP

CENKHAN SANDIKCIOĞLU25 Mart 2022 / 23:57Yanıtla

Bir an için, ihracın, Dikici\′nin parti içindeki Atatürk düşmanlarına karşı çıkması sebebiyle yapıldığı sanına kapılmıştım. Altı Ok silindi, Atatürk adeta, Dersim isyanı sebebiyle, bazı parti mensuplarının ve özellikle,genel başkan Kılıçdaroğlu\′nun Seyit Rıza\′nın \” muteber insan \” nitelemesi ile kötülendiği partide, kalmanın çok üzücü olduğunu düşündüğünü sanmıştım, CHP\′nin günümüz yönetiminin, altılı koalisyon içinde olması yeteri kadar kabul eilemez bir durumdur. 12 yıldır, hiçbir başarı gösteremeyen Kılıçdaroğlu\′nun ekibi ile birlikte partiden gitmeden ülkenin sorunlarından kurtulamayacağı, gerçekçi yazar Yılmaz Özdil\′in, esaslı bir tesbitidir. Kılıçrdaroğlu, nasıl, Ekmeleddin rezalleti ile ülkeye çok büyük zararlar verdiyse, bu kez de yine, rezil bir çıkış ile benzer durumla karşılaşacağımız muhakkaktır. Tüm ülke, adeta,, Kılıçdaroğlu\′nun kalbi kurulmasın diye çaba ÇABA GÖSTERMESİ gösteriyor. Genel Başkanlığı kaybetme, korkusu içindeki bu genel başkannın daha ne kadar zarar verebileceği düşünmek istüemiyoruz. Seyşit Rıza\′nın diktikleri heykelinin gölgesinde siyaset yapan bu ekibin en son , genel başkan yardımcısı Yüksel Taşkın\′ın\” \” KEMALİZM IRKÇIDIR \” BEYANINA, MİLLİTVEKİLİ OLABİLMEK İÇİN, DAHNA KİMLER, RIZA GÖSTERECEKLERDİR.

CENKHAN SANDIKCIOĞLU26 Mart 2022 / 15:33Yanıtla

Parti teşkilatı, bu yorumuma ne diyeceklerdir merak konusudur. Sessizlik, siyasilerin vazgeçemedikleri alışkanlıklarıdır. Beklesinler bakalım, kimler milletvekilliği kapacaklar…