DOLAR27,4882% 0.18
EURO28,8749% 0.19
STERLIN33,2276% -0.09
FRANG29,8104% 0.04
ALTIN1.610,27% -0,11
BITCOIN762.008-0.051

DEVA’DAN CHP’YE GEÇTİLER

Yayınlanma Tarihi :
DEVA’DAN CHP’YE GEÇTİLER

DEVA Partisi Savaştepe İlçe Başkanı Mehmet Ülkü ve 35 partili istifa ederek, törenle CHP’ye üye oldu..

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA Partisi)  Savaştepe İlçe Başkanı Mehmet Ülkü ve 35 arkadaşı partilerinden istifa etti. CHP’ye geçen Ülkü ve arkadaşları için Savaştepe’de tören düzenlendi.

İstasyon Çay Bahçesi’nde gerçekleştirilen törene CHP Balıkesir Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Ensar Aytekin, İl Başkanı Erden Köybaşı, İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Pınar Yahşi,  CHP Savaştepe İlçe Başkanı Ahmet Ali Atalay ve  önceki dönemlerde  ilçe başkanlığı yapan isimler de katıldı.

“VİCDANIM RAHAT”

DEVA Partisi Savaştepe İlçe Başkanı Mehmet Ülkü “ Yaklaşık iki yıldır DEVA Partisi ilçe başkanı olarak görev yapmaktayım. Bugün itibariyle teşkilatım, şahsım ve üyelerimiz ile birlikte partimizden ayrılarak CHP’ye katılma kararı aldık. Siyaset bizlere bir kez daha göstermiştir ki doğru yer, doğru zaman, doğru kişiler kavramlarının ne kadar önemli olduğunu. Bu süreçte DEVA Partisine katılmama sebep olan rahmetli Edip Uğur Başkanıma Allah’tan rahmet diliyorum. DEVA Partisinin kabul görmesi ve ve tanınması için ilçemizde teşkilatımla birlikte gerekeni yaptığımızı düşünüyorum. Bu konuda vicdanımız kesinlikle rahattır.” dedi.

“NEDEN CHP”

DEVA Partisinden istifa ederek CHP’ye katılma kararı alan Mehmet Ülkü, neden CHP’ye katıldıklarını da şöyle ifade etti:

“Bundan sonraki çalışmalarımız gerek ilçemiz Savaştepe’de, gerek Balıkesir’de gerekse ülkemizin her yerinde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu yüz yıllık parti CHP’de olacaktır. Neden CHP’ye geçtiğim sorulursa eğer; ülkemizin içinde bulunduğu durumdan bu  ülkeyi yine CHP kurtarır düşüncesindeyim. Amacımız hem genel seçimlerde, hem de yerel seçimlerde CHP’yi iktidara taşımak olacaktır.” 

CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, “Cumhuriyet Halk Partisi, bu toprakları düşman çizmesi altından kurtaran onurlu insanların kurduğu bir partidir. 100 yıldır var olan büyük çınar, hepimizin üzerine özenle titrediği tarihi öznedir. Bu özneyi büyütmek için aramıza katılanlara hoşgeldiniz diyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından DEVA Partisi’nden istifa edip, CHP’ye katılan partililere rozetleri takıldı. Alper ÇOBANOĞLU / SAVAŞTEPE (balikesir24saat.com)

YORUM YAP