DOLAR31,1070% 0.2
EURO33,6857% 0.16
STERLIN39,4380% 0.13
FRANG35,2973% 0.17
ALTIN2.030,50% -0,10
BITCOIN1.626.2730.185

DEVA’DAN BÜYÜKŞEHİRE VİZYON ELEŞTİRİSİ

Yayınlanma Tarihi :
DEVA’DAN BÜYÜKŞEHİRE VİZYON ELEŞTİRİSİ

DEVA Partisi Karesi İlçe Başkanı Hilal Demirözer Yarbaoğlu, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin Milli Kuvvetler Caddesinde sessiz sedasız , kamuoyuna bilgi vermeden başlattığı düzenleme çalışmalarına tepki gösterirken, “Bize göre Milli Kuvvetler Caddesi projesi yine bir hüsran ve başarısızlık hikayesi olacak. Mevcut yerel iktidarın, vizyonsuzluğunun cezasını, bu mesnetsiz ve altı boş projelere para ödeyerek maalesef Balıkesirli hemşehrilerimiz çekmektedir. Şehrin vaktine, nakdine, enerjisine de yazık etmektedirler.” dedi.

Caddenin çok değil daha 7-8 yıl içerisinde zaten bir tadilat geçiren caddenin tekrar bir düzenlemeye tabi olmasının anlamsız olduğunu vurgulayan Yarbaoğlu, “Bugün Balıkesir’i yönetenler; 2019 yerel seçimler öncesi, 10 yıldızlı Balıkesir inşasına yönelik güzellemeler yaparken, bugün gelinen noktada, her yönden sınıfta kalan bir yönetim anlayışını maalesef gözlemlemekteyiz. Rahmetli Kurucu Balıkesir Belediye Başkanımız Ahmet Edip Uğur’un başlattığı fakat tamamlamasına fırsat verilmeyen projelerin sadece bazılarının gecikmeli olarak tamamlanması dışında, kamu yararına katma değer sağlayacak projelerin maalesef gerçekleşmemesi ve hatta belki de plan dahilinde bile olmaması son derece üzücü bir başarısızlık hikayesidir.” dedi.

Yarbaoğlu açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
“Göreve geldikten sonra 100 binden fazla kişiye istihdam sağlayacağını taahhüt eden, ‘Kalkınan, Ulaşan, Ekolojik, Yeşeren, Estetik, Yenilenen, Yaşayan, Kucaklayan, Dinamik ve Teknolojik Balıkesir’ vaat eden mevcut yerel iktidar sahipleri, günün sonunda vatandaşlarımızı; kalkınmada, ulaşımda, ekolojide, çevrede, estetikte, yinelenmede, yaşamada, kucaklamada, dinamizmde ve teknolojide sınıfta kalan bir yönetim zihniyeti ile karşı karşıya bırakmıştır.”

“ZAĞNOSPAŞA MEYDANI YENİDEN ŞANTİYE SAHASINA DÖNDÜ”

“Balıkesir’i yönetenler ya da daha doğru bir ifadeyle Balıkesir’i yönettiğini zannedenler; merkezde tarihi Zağnos Paşa Cami etrafında görece çevresel hassasiyetlerden uzak bir beton meydan inşa etmenin dışında ne yapmışlardır merak ediyoruz doğrusu. Balıkesir Meyve Sebze Hal binasının yıkılması sonrası zaten bir meydan yapılmış iken bu meydanın tekrar şantiye sahasına dönüştürülerek ne büyük tesadüf ki yerel seçimlere de 2 yıldan az bir zaman kalmışken acaba yapmış olmak için mi zaten yapılmışı bozup tekrar yapma gayreti içerisine girmişlerdir?”

“2014 yılında Balıkesir’imiz, büyükşehir olmadan hemen önce yine bir seçim yatırımı olarak lanse edilen ve maalesef yine aynı zihniyetin ürünü bir yönetimin, Milli Kuvvetler Caddesindeki mevcut son halini ortaya koyan zihniyetin bu süper başarılı (!) projesinin üzerinden henüz daha 8 yıl geçmişken hem vatandaşın hem de esnafın memnuniyetsizliğine kayıtsız kalamayarak başlatılan yeni Millî Kuvvetler Cadde düzenlemesinin sonucunu da merak etmiyor değiliz.”

“YİNE BAŞARISIZLIK İKAYESİ OLACAK”

“Bize göre Milli Kuvvetler Caddesi projesi yine bir hüsran ve başarısızlık hikayesi olacak. Zira çarşının tamamını bir bütün olarak projelendirmeden başarının imkânsız olduğunu düşünmekteyiz. Mevcut yerel iktidarın, vizyonsuzluğunun cezasını, bu mesnetsiz ve altı boş projelere para ödeyerek maalesef Balıkesirli hemşerilerimiz çekmektedir. Şehrin vaktine, nakdine, enerjisine de yazık etmektedirler.”

“Ama vatandaşlarımız kesinlikle ümitsizliğe düşmesinler. Balıkesir’imizin merkezinde ve kırsalında tüm sorunları tespit etmiş, çözümleriyle ilgili realist çalışmalarını tamamlamış bir DEVA Partisi ve vizyon sahibi teşkilatları çalışmalarına aralıksız DEVAm etmektedir. Liyakat esaslı görevlendirmeler, makro, mikro planlamaları yapılmış realist, projeler ve adil bir yönetim tarzı ile bütün sorunların üstesinden geleceğiz. Şehrimize değer katmak için gece gündüz çalışmaya DEVAm edeceğiz. Allah derdi verdiyse DEVA’sını da verecektir.”

 

YORUM YAP