DOLAR31,0708% 0.17
EURO33,6790% -0.05
STERLIN39,4560% 0.03
FRANG35,2677% 0.06
ALTIN2.032,57% 0,77
BITCOIN1.608.9440.101

DEVA PARTİSİ 3 İLÇEDE BAŞKAN ADAYINI AÇIKLADI

Yayınlanma Tarihi :
DEVA PARTİSİ 3 İLÇEDE BAŞKAN ADAYINI AÇIKLADI

DEVA Partisi aday tanıtım toplantısında ilk etapta 51 belediye başkan adayını açıklarken,  Cemal Mehmet Nalça Bigadiç, Tevfik Çelik Edremit Murat Sever Erdek belediye başkan adayı olarak belirlendi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 2024 yerel seçimleri için Ankara Yenimahalle Belediyesi Dört Mevsim Tiyatro Salonu’nda düzenlenen Aday Tanıtım Toplantısı’nda konuştu. Programda, ilk etapta açıklanan 51 belediye başkan adayı kamuoyuna tanıtıldı.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan,  yerel seçimlere kendi isimleriyle ve kendi adaylarıyla girme kararı aldıklarını yineledi. Babacan şöyle konuştu:

“ADAYLARDAN ETİK KURALLAR İÇİN TAAHHÜTNAME”

“Bizler bir ilki gerçekleştiriyoruz. Her kademedeki belediye başkan adayımızdan, daha seçimlere girmeden önce, DEVA Belediyeciliği etik kurallarına bağlı kalacaklarına dair imzalı taahhütname istiyoruz. Bu Türkiye’de bir ilktir daha önce böyle bir şey hiç olmadı. Bu DEVA Partisi’nin temiz yönetim anlayışı konusunda, lafta değil sözde değil özde ne kadar samimi olduğunun en önemli belgesidir.

Biz de parti olarak yetkili organlarımız aracılığıyla bu etik kurallara uyulup uyulmadığını düzenli olarak izleyecek, denetleyecek ve her bir belediyemizin bu konudaki karnesini şeffaf bir biçimde kamuoyuyla paylaşacağız. Yani belediyelerimizin objektif şekilde performans kriterlerine göre karnelerini oluşturacağız ve bu karne notlarını da toplumla paylaşacağız. Bu da yine Türkiye’de bir ilk olacak.”

“YEREL SEÇİMLER İKTİDARA ‘SARI KART’ GÖSTERMEK İÇİN EN ÖNEMLİ FIRSATTIR”

“Tüm vatandaşlarımıza seslenmek istiyorum. Önümüzdeki yerel seçimler bu iktidara bir sarı kart göstermenin en önemli fırsatıdır. Sarı kart nedir? Bir uyarıdır, hatalarının farkındayım ona göre ayağını denk al demektir.

Bu hükûmetin icraatlarından memnun değilseniz, onları uyarmak istiyorsanız, gelin bu seçimlerde hep beraber sarı kartı gösterelim. Bu sarı kart tabii ki genel seçime kadar. Biliyoruz ki bu kafayla, bu hukuksuzlukla ve adaletsizlikle bu iktidar sonuç üretemeyecek. Üzülerek söylüyorum hiçbir alanda başarı gösteremeyecekler. Onun için diyorum ki gelin bu seçimlerde sarı kartı gösterelim ama genel seçimlerde de hep beraber kırmızı kartı gösterip bu dönemi sona erdirelim inşallah.”

51 ADAY AÇIKLANDI

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan,  ilk etapta 51 belediye başkan adayını açıklarken, Balıkesir’deki Bigadiç, Edremit ve Erdek belediye başkan adayları belli oldu. Cemal Mehmet Nalça Bigadiç, Tevfik Çelik Edremit,  Murat Sever Erdek belediye başkan adayı olarak belirlendi.  (balikesir24saat.com)

YORUM YAP