DOLAR 32,1366 % -0.37
EURO 35,0445 % -0.09
STERLIN 40,9060 % -0.4
FRANG 35,6282 % -0.41
ALTIN 2.403,42 % -0,36
BITCOIN 67.791,21 -0.035
Yayınlanma Tarihi :

“DEV ÇINAR” 96 YAŞINDA

“DEV ÇINAR” 96 YAŞINDA

CHP’nin kuruluşunun 96. yılı Balıkesir’de de kutlandı. Atatürk Anıtı’ndeki törende konuşan İl Başkanı Serkan Sarı, CHP’nin dev bir çınar olduğunu vurgularken, “ Bütün siyasi partilerin güvencesi ve çatısı CHP’dir. Biz sadece siyasi parti değil bu toplumun çimentosuyuz, Türkiye Cumhuriyeti devletinin birleştirici gücüyüz” dedi.

CHP’nin kuruluşunun 96. yıl dönümü Atatürk Anıtı’ndaki törenle kutlandı. Kızılay caddesindeki il başkanlığında buluşan partililer ellerinde partinin kurucusu M.Kemal Atatürk’le ikinci genel başkanı İsmet İnönü’nün fotoğrafları ile Atatürk Anıtı’na yürüdü. İl Başkanı Serkan Sarı, Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın ve Altıeylül İlçe Başkanı Hakan Şehirli ile anıta çelenk sundu. Atatürk ve partiye emek veren, vatan uğruna can veren şehitler için saygı duruşunda bulunuldu.

“CHP’nin kuruluşunun 96. yıldönümünde kurucumuz ilk Genel Başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna emperyalizme boyun eğmeyen, kula kulluk etmeyen, yüreğinde Altıok’un ilkelerini taşıyan CHP sevdalısı üyelerimiz ile çıktık” diyen Sarı CHP’nin dev bir çınar olduğunu vurguladı. Sarı konuşmasında şunları söyledi: “ Bugün neden CHP’ye dev çınar deniyor. Çünkü bütün siyasi partilerin güvencesi ve çatısı CHP’dir. Bugün demokrasinin, hukukun savunucusu yine CHP’dir. CHP’nin tek görevi siyaset yapmak değildir. Toplumu ulus devlet bilincimizi bu mozaiği bir arada tutabilmektir”

KILIÇDAROĞLU’NA YAPILAN SALDIRILAR KINANDI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na son dönemde yapılan saldırıları kınayan Sarı, ” Şunu söylemek isterim ki biz sadece siyasi parti değil bu toplumun çimentosuyuz. Türkiye Cumhuriyetinin ulus devletinin birleştirici gücüyüz. CHP’nin birleştirici gücünün yine hep birlikte ayakta tutacak olan CHP sevdalıları sizlersiniz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 96. yıl dönümü etkinlikleri Muhasebeciler Odasında düzenlenen kokteylle devam etti.Burada CHP’nin kuruluşu ile ilgili bir belgesel izlendi. (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP