DOLAR31,0708% 0.17
EURO33,6790% -0.05
STERLIN39,4560% 0.03
FRANG35,2677% 0.06
ALTIN2.032,57% 0,77
BITCOIN1.627.3291.143

DEPREME DİKKAT ÇEKMEK İÇİN PANKART AÇTILAR, MECLİS’TEN ATILDILAR !

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
DEPREME DİKKAT ÇEKMEK İÇİN PANKART AÇTILAR, MECLİS’TEN ATILDILAR !

Balıkesir Büyükşehir Meclisi’nin şubat ayı ikinci toplantısında izleyici sıralarında oturan bazı vatandaşlar son depremlere dikkat çekmek için, “Artık söylem değil, eylem istiyoruz”, “Evlerimiz tabut olmasın”, “Geç olmadan harekete geçin”, “Fay hattı, pay hattı olmasın” yazılı pankartlar açtı.

 

Büyükşehir Meclisi Başkanvekili Ramazan Bahçavan‘la AK Parti’li meclis üyelerinin, “Meclis’te böyle pankart açamazsınız, buna hakkınız yok” diye sert tepki gösterdiği grup görevliler tarafından zora salon dışına çıkarıldı.

 

 

CHP’DEN SERT TEPKİ

CHP Karesi İlçe Başkanı Mahmut Arıcan, bugün pankart açan vatandaşlarla düzenlediği basın toplantısıyla olaya tepki gösterdi. Toplantıya CHP Büyükşehir Belediye Meclisi üyesi Cengiz Dikici ile önceki dönem ilçe başkanı Dilek Yalçın da katıldı.

“AKIL ALMAZ BİR SALDIRGANLIK”

Arıcan, “1999 Depreminin üzerinden geçen 24 yılda ‘Deprem Güvenlikli Kentler’ oluşturma yönünde hiçbir olumlu adım atamayan genel iktidarın yerelde ki uzantıları, dün Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısına izleyici olarak katılan Balıkesirlilerin ‘yaşadıkları kentin depreme hazırlıklı olması yönünde’ sessizce dile getirdikleri haklı talepleri suçluluk telaşıyla yine hakaret, küfür ve şiddet ile engellenmeye çalışmışlar. En temel canlı güdüsü yaşam haklarının korunması kaygısıyla destek istemeye gittikleri yerel yöneticilerin ve seçilmişlerin bulunduğu mecliste adeta düşman askeri muamelesine maruz bırakılan yurttaşlarımız ve üyelerimizin yanında olduğumuzu bildiririz. Önceki dönem ilçe başkanımızın, Sayın; Dilek Yalçın’ın da içinde olduğu grubun sadece partimizle olan bağlarını gözeterek akıl almaz bir saldırganlıkla davranılmıştır” dedi.

CHP’li Arıcan kentlilerin isteklerini kenti yönetenlere duyurmaya devam edeceklerini vurguladı

PANKARTLARDA NE YAZIYORDU

* Ovalardan, tarım alanlarından elinizi çekin!
* Maden sahalarının risklerini paylaşın!
* Evlerimiz tabut olmasın!
* Fay hattı, pay hattı olmasın!
* Meslek Odaları denetime katılsın, bilim insanlarını toplayın!
* Fay hatları imar planlarına işlensin!
* Altyapısı oluşturulmuş toplanma alanları istiyoruz!
* Geç olmadan harekete geçin!
* Artık söylem değil tedbir istiyoruz!
* Tesadüfle yaşayıp mucizeyle kurtulmak istemiyoruz!
* Balıkesir, “Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa” olmasın! 

(balikesir24saat.com)

YORUM YAP