DOLAR27,5707% 0.47
EURO29,0040% 0.76
STERLIN33,4701% 0.72
FRANG30,0498% 0.83
ALTIN1.616,53% 0,28
BITCOIN762.6630.143

DENİZLERİMİZ ATIK DOLU !

Yayınlanma Tarihi :
DENİZLERİMİZ ATIK DOLU !

Bandırma Rotary Kulübü, Erdek Belediyesi ve Erdek Dalış Kulübü ortaklığında düzenlenen 5. Geleneksel Erdek Limanı Su Altı Temizliği’nde, denizden yaklaşık 2 tonluk atık çıkarıldı.

Bandırma Rotary Kulübü, Erdek Belediyesi ve Erdek Dalış Kulübü 5.Geleneksel Erdek Limanı Su Altı Temizliği gerçekleştirdi. Şişeden, sandalyeye, kutudan lastiğe kadar birçok atığın çıkarıldığı alan herkesi bir kez daha düşündürdü.

Bandırma Rotary Kulübü Başkanı Burak Uğur, “Denizlerimiz hepimiz için çok kıymetli. Özellikle Marmara denizimiz geçtiğimiz yıl bize uyarı vererek, müsilaj problemi ile deniz kirliliğini azaltmamız gerektiğinin mesajını vermişti. Bizde bugün bir farkındalık etkinliği ile, 5. Kez Erdek Limanı Dip Kıyı temizliğini gerçekleştiriyoruz. Etkinliğimize destek veren belediyemize, dalış kulübümüze, dalgıçlarımıza ve çevre gönüllülerine çok teşekkür ediyoruz”dedi.

Etkinlikte bulunan ve destek olan Erdek Belediye Başkanı Burhan Karışık, ““Erdek’in temizlenmesine ve bu tip farkındalık etkinliklerine belediye olarak her zaman destek oluyoruz. Kapımız şehrimize fayda sağlayan herkese açık. Bende Bandırma Rotary Kulübüne bu etkinliği geleneksel hale getirdiği için teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Etkinliğin mimarı olan Bandırma Rotary Kulübü Sürdürülebilir Çevre Komitesi Başkanı Rotaryen Erdoğan Çıkrıkçı, “Kulübümüz bu kez beşincisini düzenlediği bu etkinlik ile çevre konusunda ki hassasiyetini bir kez daha göstermiştir. Doğa ve çevreye ilişkin farkındalık etkinliklerimiz devam edecek” dedi.

YORUM YAP