Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :

DEMOKRAT PARTİ’YE KADIN BAŞKAN

DEMOKRAT PARTİ’YE KADIN BAŞKAN

Demokrat Parti’nin il kongresinde 70 oy alan  Işın Şen Gümüşyay iki güçlü adayı geride bırakıp,  il başkanlığına seçildi.

Demokrat Parti’nin Balıkesir il kongresi dün Karesi AVM Toplantı Salonu’nda Genel Başkan Gültekin Uysal ve Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’in de katılımıyla gerçekleştirildi. 146  delegenin oy kullandığı seçimde adaylardan Işın Şen Gümüşyay 70 oyla il başkanlığına seçilirken, 4 yıldır başkanlık görevini sürdüren Tamer Alver 55, Erol Taşkesen 21 oy aldı.

“İLK KADIN BAŞKAN”
2005 yılında Kadın Kolları Başkanlığını üstlenen Gümüşyay, daha sonraki yıllarda partinin çeşitli kademelerinde görev yaptığını anımsatırken, ” Allahın lütfu sizlerin desteği ile Balıkesir’de bir ilke imza atıp, kadın il başkanı olarak hizmet etmek istiyorum. Demokrat Parti imece usülü ile kurulan, ‘yeter söz milletindir’ ilkesi iliklerine kadar hissettirmiş bir millet hareketidir. İşte ben de bu ilkeden hareketten yola çıkarak, sizlerin bugüne kadar taşıdığınız bayrağı çok çalışarak, ter dökerek, çalmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayarak parti ile milletimizi bütünleştireceğim. Siyasette netice almanın önemli faktörlerindenbiri de kadın elidir. Buradan kadınlarımıza sesleniyorum. Benimle yollara düşmeye var mısınız? Var mısınız, terlemeye, yorulmaya çıkmaya varmısınız hazır mısınız. Çok çalışacağım, ayrımcılık yapmayacağım, tüm partililerimizi kucaklayacağım. Bizim felsefemizde hürriyet var, iman var, inanç var, şükran var, Allah rızası var. Sizleri mahçup etmeyeceğime söz veriyorum ” dedi.
İŞTE YENİ YENİ YÖNETİM
Demokrat Parti’nin yeni il yönetiminde Nirgül Acar, Ali Rıza Deniz, Nuray Çelik, Barış Atikbay, Yusuf Kültozatan, Nesibe Gürtekin, Aynur Duyar, Mustafa Şener, Gülseren Kula, Hasan Bacakoğlu, Cengiz Günhan, Hasan Özdamar, Hasan Işık ve Mustafa Aksoy yer aldı.
Ahmet Tuna, Hasan Kızılırmak, Yakup Doğan, Ali Rıza Yalçın, Serkan Çoban, İsmail Alkan ve Saygı Çetin disiplin kurulunu oluşturdu. Seçimle 51 kişilik büyük kongre delegeleri de belirlendi. Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin de büyük kongre delegesi oldu. https://www.balikesir24saat.com/kategori/siyaset/

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP