Yayınlanma Tarihi :

“DEMOKRASİNİN ÖNÜNDEKİ ENGELLERİ KALDIRACAĞIZ”

“DEMOKRASİNİN ÖNÜNDEKİ ENGELLERİ KALDIRACAĞIZ”

3. Edremit Kitap Fuarı’na katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “Bizim sevdamız, demokrasiyi bu ülkeye yeniden getirme sevdasıdır. Bunun için birlikte yaşamak ve birlikte mücadele etmek zorundayız. Hangi kimlikten, inançtan olursanız olun. Bu ülkede huzur içinde yaşamak istiyorsak demokrasiyi getirmek için önümüzdeki bütün engelleri kaldırmak zorundayız. Bu konuda mücadelede kararlıyız” dedi.

Edremit Belediyesi’ni ziyaret eden ve Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’la görüşen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na zeytin fidanı ve zeytinyağı hediye edildi.

Daha sonra 3. Edremit Kitap Fuarı’nı ziyaret eden Kılıçdaroğlu burada yaptığı konuşmada belediyelere kayyım atamalarını eleştirdi. Kılıçdaroğlu, “Eğer halkın iradesi topluma yansıyacaksa ve bunun adı demokrasiyse biz seçimle gelen kişilerin görevlerinden alınmalarını asla kabul etmiyoruz ve doğru bulmuyoruz.” dedi.

Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

“Dünya demokratik standartlarını büyütürken biz geriye doğru gidişin süreci içindeyiz. Biz gelişmiş bir demokrasinin kavgasını veriyoruz, bizim kavgamız, adalet, hak ve hukuk kavgasıdır. Bizim kavgamız, milletin idaresiyle gelmiş kişilerin hangi partiden, görüşten olursa olsun milletin iradesine darbe vurarak görevden alınmalarını doğru bulmadığımızı ifade etme kavgasıdır. Bizim yaptığımız mücadelenin sağı solu, kimliği, inanç kavramı yoktur. Bu mücadele bir hak mücadelesidir. Mücadelemizin inancı, demokrasiyi bu ülkeye yeniden getirme sevdasıdır. Biz bu sevdayı yeniden yaşamak zorundayız. Birlikte yaşamak ve birlikte mücadele etmek zorundayız. Hangi kimlikten, inançtan olursanız olun. Bu ülkede huzur içinde yaşamak istiyorsak demokrasiyi getirmek için önümüzdeki bütün engelleri kaldırmak zorundayız. Birileri istedi diye onların isteklerini yerine getirmek gibi bir düşüncemiz yok.”

Konuşmasını Nazım Hikmet’ten bir şiirle bitiren CHP lideri etkinliğin ardından Koca Seyit Havalimanı’ndan uçak ile Ankara’ya döndü. (balikesir24saat)


Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP