“DEĞİŞİM KADIN VE GENÇLERİN ÖNÜNÜN AÇILMASI İLE SAĞLANIYOR”

Yayınlanma Tarihi :
“DEĞİŞİM KADIN VE GENÇLERİN ÖNÜNÜN AÇILMASI İLE SAĞLANIYOR”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir İl Başkanı Erden Köybaşı, Balıkesir tarihinde ilk kez rekor düzeyde kadın ve gencin delege seçilmesini sağladıklarını belirtirken, “Siyasette yenilenme ve değişim kadın ve gençlerin önünün açılması ile sağlanıyor.” dedi.

“KADIN VE GENÇ SAYISI İLÇE YÖNETİMLERİNDE DE ARTACAK”

CHP’de ilçe kongreleri ardı ardına gerçekleştirilirken, İl Başkanı Erden Köybaşı da değerlendirmelerde bulundu. Köybaşı, “Balıkesir tarihinde ilk defa bu kadar kadın ve genç arkadaşımız delege seçildi. Tüm ilçelerde 3 bin 650 delegemizin 860’ı kadın, 310’u genç yol arkadaşımız oldu. Siyasette yenilenme ve değişim kadın ve gençlerin önünün açılması ile sağlanıyor. Mahalle delegeliklerinde en çok kadın ve gencin seçilmesini sağladık. Şimdi bu artışın ilçe yönetimlerinde olmasını destekliyor ve istiyoruz.” dedi.

“MORAL BOZUKLUĞUNU ATTIK”

Delege seçimleri ile oluşan hareketliliğin Erdek ile başlayan, Manyas, Havran, Kepsut ve Ayvalık’la devam eden ilçe kongreleri ile daha da arttığını vurgulayan CHP İl Başkanı Erden Köybaşı, “Delege seçimlerinde yaşanan hareketlilikle partililerimiz üzerlerindeki moral bozukluğunu attı. İlçe kongrelerimiz ile bu olumlu hava daha da artacak. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Balıkesir’de birinci çıkmıştık. Bu sonucu yerel seçimlere de taşıyarak Balıkesir Büyükşehir ve ilçe belediyelerini kazanacağız” diye konuştu.

“GÜÇLÜ ÖRGÜT GÜÇLÜ CHP”

Köybaşı açıklamasının son bölümünde ise, “CHP Balıkesir İl örgütü olarak 20 ilçemizle, birlik ve beraberlik içerisinde son seçimlerdeki çıtayı daha yukarılara taşıyacağımıza, nice başarılara imza atacağımıza inanıyorum. Yeni seçilen ve seçilecek tüm başkanlarımıza ve yönetimlere başarılar diliyorum, bugüne kadar yönetim kurullarında emek veren yol arkadaşlarıma da yürekten teşekkür ediyorum.Omuz omuza hep birlikte güçlü örgüt güçlü CHP” mesajını verdi. (balikesir24saat.com)

YORUM YAP