DOLAR31,0708% 0.17
EURO33,6790% -0.05
STERLIN39,4560% 0.03
FRANG35,2677% 0.06
ALTIN2.032,57% 0,77
BITCOIN1.622.0390.828

“DAYATMA ADAYLARI REDDEDİYORUM, İSTİFA EDİYORUM”

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
“DAYATMA ADAYLARI REDDEDİYORUM, İSTİFA EDİYORUM”

Edremit Belediye Meclisinin CHP’li üyesi Hasan Güçlü Sakallı  milletvekilliği aday sürecinde ki yaşanan olaylara tepki göstermek için istifa ettiğini açıkladı.  Sakallı, “Kimsenin ne CHP, ne ülke, ne Cumhuriyet, ne hak, ne hukuk, ne de adalet umurunda değilmiş. Tepeden inme, dayatma milletvekili adaylarını reddediyorum. Yapılan hukuksuzluğa isyan, karanlığa bir nebze ışık olabilmek için siyasi hayatıma ara veriyorum.” dedi. 

Coşkun YAMAN (balikesir24saat.com)  Edremit Belediye Meclis Üyesi Hasan Güçlü Sakallı CHP’den istifa etti.  İstifasını sosyal medya hesabından duyururken,  parti yöneticilerine sert eleştiriler yönelten Sakallı, CHP’nin dayatma kararlar ve bu kararları alan devşirme kadrolar nedeniyle ideoloji partisinden sistem partisine dönüştüğünü iddia etti. Sakallı açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“MAKSADINIZ SİSTEMİ DEĞİŞTİRMEK Mİ YANDAŞINIZI VEKİL YAPMAK MI “

“Seçmeni ölüm ve sıtma açmazına sokarak siyaset yapılmaz, bu şekilde ülke düzlüğe de çıkmaz! Milletin şu an içinde bulunduğu acziyet ortamı yaratılırken müdahale etmeyip şimdi bu acziyetler üzerinden oy devşirmeyi denemek dürüst bir siyaset değil…
Türkiye Cumhuriyeti’nin ve demokrasinin dinamiklerinin eski haline döndürülerek yeniden işlerlik kazanması için 14 Mayıs’ta umudu ile birlikte sandığa gidecek olan Türk halkının oylarıyla, bu sistemi değiştirmek değil, dilediğiniz yandaşınızı vekil, dilediğiniz yandaşınızı bakan, müsteşar vs yapma maksadınız dün itibari ile bariz bir biçimde ortaya çıkmıştır.”

“BİZ BU MÜCADELEYİ İÇERİDE DEĞİL DIŞARIDA VERMELİYDİK”

“Tarihte, pek çok örneğini gördüğümüz bu tip senaryolar tertip ederek kendi şürekası ile saltanat kayığını yürütmeyi, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin, belediyelerinin, kurumlarının imkanlarıyla maddi olarak güçlenerek Türkiye Cumhuriyeti’ni diz çöktürme hedefleri doğrultusunda her yolu kendilerine mubah görerek ilerlemeyi amaçlayan siyasetçilerden, siyasetle zenginleşme çabasındaki rantçılardan olmadım hiçbir zaman. Her zaman devletçi, her zaman halkçı, her zaman partimin ilkeleri doğrultusunda hareket ettim. Fakat son dönemde kendi partim içerisinde parti ideolojilerimizi uygulayabilmek için partili belediyemiz, il yönetimi, ilçe yönetimi, vekiller ve genel merkez düzeyindeki yöneticilerle verdiğim mücadele maalesef beni oldukça yordu. Biz bu mücadeleyi içeride değil dışarıda vermeliydik. Fakat gördüm ki kimsenin ne CHP, ne ülke, ne Cumhuriyet, ne hak, ne hukuk, ne de adalet umurunda değilmiş. Bu seçim süreci ile yeniden hortlayan ve pek çok siyasi partinin genel merkezlerinden, kılcal damarlarına kadar sirayet etmiş bu zihniyete karşı yine mücadelemize devam edeceğiz.”

“TAVSİYE KARARI İLE ÖNÜMÜZ KESİLDİ”

“CHP genel merkezinin parti meclisinden aldığı tavsiye kararına, sadece Cumhuriyet Halk Partisi terbiyesi almış, Atatürk’ün partisinde Atatürk ilkelerini kendine düstur edinerek siyaset yapan kişiler uymuştur. Fakat Parti meclisinin bu kararı, malesef Atatürk’ün Cumhuriyet Halk Partisinin ahlakı ile yetişmiş bizlerin önünü kesip kendi yandaşlarına yer açmak adına alındığını yaşayarak öğrenmiş olduk.”

“CHP SİSTEM PARTİSİ HALİNE GETİRİLDİ”

“Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye’nin tek ideoloji partisi olma kimliğini bu dayatma kararlar ve bu kararları alan devşirme kadrolar nedeniyle kaybetmiş, bugün tamamen bir sistem partisi haline getirilmiştir. Partiden Atatürkçü Cumhuriyet Halk Partililerin tasfiyesi tamamlanmış, parti işgal edilmiştir.”

“SADECE ÇIKARLARI İÇİN BU PARTİDELER”

“Bu güne kadar ve şu andan itibaren Cumhuriyet Halk Partisi içinde olan biten tüm bu ayak oyunlarına sessiz kalanlar, yerel seçimlerde acaba beni bir yerlere aday yaparlar mı diye bekleyen siyaseti ticari olarak yapan ilkesizler ve onların şürekalarıdır! Ne Cumhuriyetçidirler, ne Atatürkçüdürler, ne Cumhuriyet Halk Partilidirler…! Sadece ve sadece çıkarları için bu partidelerdir ve yanlış karşısında susan dilsiz şeytanlardır!”

“DAYATMA MİLLETVEKİLLERİNİ REDDEDİYORUM”

“Biz tam bağımsız Atatürk gençleriyiz! ‘DAYATMA’ adaylar arasında tercih yapmayı ve milletvekilliği, il başkanlığı döneminde seçim bölgesine hiçbir faydası olmayan, siyaseten seçim bölgesinde partisinin erimesine sebep olan yanlışlara, Balıkesir’in mülkleri, Edremit’in mülkleri parsel parsel satılırken, sulak alanlar talan edilirken, onlarca dönüm zeytinlikler bir gecede sökülürken bir köşeye çekilip sessiz kalmış, tepeden inme, dayatma milletvekili adaylarını reddediyorum!”

“ALİ TATAR’DAN ALINTI”

“Bir kumpas ile 14 yıl önce askerlik onuru lekelenen ve bu kalleşliği hazmedemeyerek hayatına son veren Yarbay Ali TATAR’ın son mektubunda ‘Bu şekilde giderseniz ne yönetecek bir ordu ne yaşayacak bir Cumhuriyet ne de bir ülke bulamayacaksınız. En küçük suçu ve günahı olmayan ben, yapılan hukuksuzluğa isyan, karanlığa bir nebze ışık olabilmek için hayatıma son veriyorum.’ demişti Yarbay Ali Tatar . Bu sözleri unutmadık, unutmayacağız. Ben de Ali Tatar’ın son sözlerinden alıntılayarak diyorum ki; ‘yapılan hukuksuzluğa isyan, karanlığa bir nebze ışık olabilmek için siyasi hayatıma ara veriyorum.’
Ve bugün itibari ile Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğimden istifa ediyorum…
Kahrolsun istibdat, yaşasın hürriyet… ”

 

YORUM YAP