Yayınlanma Tarihi :

DAHA YEŞİL BİR KARESİ SÖZÜ

DAHA YEŞİL BİR KARESİ SÖZÜ

Millet İttifakı’nın Karesi Belediye Başkan Adayı CHP’li Levent Tellioğlu, seçim çalışmaları kapsamında belediye meclisi üyesi adayları ve partililerle TEMA Vakfı Balıkesir il temsilciliğini ziyaret etti. TEMA Vakfı’nın Türkiye çapında başlattığı “Doğa dostu belediye başkanı arıyoruz” kampanyasına da destek veren Tellioğlu,  TEMA Vakfı 2019 Yerel Yönetimler İçin Ekosiyaset Belgesi’ni imzaladı. “Daha yeşil bir Karesi” sözü verdi. 

TEMA Vakfı İl Temsilcisi Metin Kuter Levent Tellioğlu’na geçmişte TEMA’ya yaptığı katkılar nedeniyle teşekkür ederken seçildiği takdirde aynı desteği Karesi belediye başkanı olarakta vereceğinden şüphesi olmadığını söyledi. Kuter, ” “TEMA Vakfı 31 Mart yerel seçimlerine katılan tüm belediye başkanı adaylarının görev süreleri boyunca toprağı, ormanı, suyu, iklimi ve havayı koruyan politika ve uygulamaları öncelikli hale getirmeleri gerektiği inancıyla 2019 Yerel Yönetimler için Ekosiyaset Belgesi’ni hazırladı. TEMA Vakfı olarak tüm bu konularda bütün belediye başkanı adaylarına rehber olması için Ekosiyaset Belgesi’ni paylaşıyor, kamuoyu önünde tüm adayları doğa korumayı kent politikalarının odağına koyan doğa dostu belediye başkanı taahhütnamesini imzalamaya davet ediyoruz” dedi.

Levent Tellioğlu TEMA Vakfı’nın ülkemiz için taşıdığı öneme dikkat çekerken, daha yeşil bir Karesi için TEMA ile ortak hareket etmek istediklerini söyledi. CHP’li Tellioğlu; “Karesi’de ki yeşil alan miktarı %2.7. Bu rakam gerçekten çok az. En önemlisi daha sağlıklı bir yaşam sürmemiz için yeşil alanlarımız sayısını arttırmalıyız. 1 Nisan sabahı vatandaşlarımızın da desteğiyle Karesi Belediye Başkanı seçilirsek TEMA ile işbirliği içinde olarak Karesi’deki yeşil alanlarımızı arttırmak istiyoruz. Daha yeşil bir Karesi’de yaşamak en büyük hayalimiz” diye konuştu. (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP