Yayınlanma Tarihi :

CUMHURİYET’LE YAŞIT HANİFE NİNE’YE VEFA ZİYARETİ

CUMHURİYET’LE YAŞIT HANİFE NİNE’YE VEFA ZİYARETİ

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyetin 100.yılında Balıkesir genelinde 1923 yılında doğan vatandaşlara vefa ziyaretlerine başladı.  İl genelinde 1923 doğumlu 17 kişi belirleyen ekip  Burhaniye’ de yaşayan 100 yaşındaki Hanife Varol’u da evinde ziyaret etti.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Danışmanı Gökmen Karadağ ve ekibi, 100 yaşındaki Hanife  Varol’a  Türk Bayrağı ve hediye paketi takdim ederken, hatırını sordu ve sohbet etti.  Ali Çetinkaya Mahallesindeki  İMKO Tatil Sitesinde, oğulları Rami ve Sami Varol ile birlikte yaşayan  4 çocuk ve 3 torun sahibi Hanife Nine, Büyükşehir ekibine teşekkür etti .

Konuklarına dua eden Hanife nine,  “Unutma”  adlı şiirini okudu. Konuklar Hanife nine ile hatıra fotoğrafı çektirdi. Hanife Varol, “ Büyükşehirden ziyaretime geldiler. Hepsinden Allah razı olsun” dedi.

Balıkesir’de 100 yaşında olan vatandaşları ziyaret ettiklerini açıklayan  Büyükşehir Halkla İlişkiler Danışmanı Gökmen Karadağ, “Arzu ettik ki  Cumhuriyetin 100.yılında, o tarihte doğan ve hayatta olan vatandaşlarımızı ziyaret edelim. Hem Cumhuriyete bir vefa örneği sergileyelim. Hem de o tarihte, o anlamlı yılda hayata gözlerini açmış ve hala ilimiz sınırları içinde var olan büyüklerimizi ziyaret edelim. Bir hasbihal edelim istedik. Yaptığımız araştırmalar sonucu,  Balıkesir’de farklı ilçelerde hayatta olan 1923 doğumlu 17 vatandaşımızı tespit ettik.  Biz de,  bu ilçelerdeki tespit ettiğimiz evlerdeki hane ziyaretlerimizde,  kıymetli büyüklerimizi ziyaret ediyoruz.  Bugün de Burhaniye’deyiz. İMKO’dayız. Hanife teyzenin misafiri olduk. Evlatları kapısını açtılar bize. Onunla hoş sohbet ettik. Amacımız, hem Cumhuriyetimizin 100.yılında bir vefa örneği sergilemek. Hem de bu kıymetli büyüklerimizi , o anlamlı tarihte gözlerini açmış ve 100 yıl gibi bir,  hani dile kolay diye tabir edeceğimiz bir yaşamı sürdürmüş büyüklerimizle hasbihal etmek amacımız” diye konuştu.

Konuklara teşekkür eden oğul Rami Varol da, “Bugün Büyükşehirden annemi ziyarete geldiler. 100 yaşını doldurdu. Nice yıllar diliyorum. Sağlıklı olsun. Huzur dolu olsun. Devletimiz payidar olsun. Konuklarımıza teşekkür ediyorum” dedi. Sefer TALAY / BURHANİYE (balikesir24saat.com) 

 

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP