Yayınlanma Tarihi :

CUMHURİYET MEYDANI’NDAKİ ÇALIŞMA 11 EYLÜL’E KADAR TAMAMLANACAK

CUMHURİYET MEYDANI’NDAKİ ÇALIŞMA 11 EYLÜL’E KADAR TAMAMLANACAK

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Vasıf Çınar Caddesi üzerindeki Cumhuriyet Meydanı’nda orta refüjde peyzaj düzenlemesi yapıyor. Bu çalışma okul zamanı ve tatil dönüşü olduğu,şehir içi trafiği aksattığı için eleştirilere neden oldu. Başkan Yılmaz, peyzaj işlemlerinin tamamlanmasının ardından kavşağın çok daha güzel olacağını söyledi, çalışmanın 11 Eylül’de tamamlanacağı bildirildi. 

Deforme olan Vasıf Çınar Caddesi’nde; trimer kazısı yapıp, sıcak asfalt serimi gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, şimdi de 380 metrekare olan kavşağın ve orta refüjün peyzajını düzenliyor.

Kavşak çalışmalarını yerinde inceleyen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, peyzaj işlemlerinin tamamlanmasının ardından kavşağın çok daha güzel olacağını söyledi.

Başkan Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinin gitmediği tek bir nokta bırakmadıklarını vurgulayarak “Balıkesir’in; konumu, ulaşım olanakları, doğası, yöresel lezzetleri, turizmi, tarihi ve kültürel değerleriyle herkesin beklentisine cevap verebilecek sağlıklı ve uzun yaşam şehri olması için şehrin tüm dinamikleriyle birlikte çalışıyoruz.” diye konuştu.

NELER YAPILACAK?

Proje kapsamında; mermer kaplı ve aydınlatmalı üç kademe basamak ile alanın yükseltilip, mevcutta bulunan bayrak direği yenilenerek yeri revize ediliyor.

İki adet aydınlatmalı ‘Kuva-yı Milliye Şehri Balıkesir’ yazısı ve anıt zeytin ağacı, kavşaktan geçenleri karşılayacak.

Antik kumlamalı parke taşı ile yenilenen kavşağa, akıllı kavşak kamera sistemi ve LED sinyalizasyon sistemlerinin de yerlerinde değişiklikler gerçekleştiriliyor.

Kavşak düzenleme çalışmaları 11 Eylül Pazartesi gününe kadar tamamlanacak.(balikesir24saat.com)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP