DOLAR27,5707% 0.47
EURO29,0040% 0.76
STERLIN33,4701% 0.72
FRANG30,0498% 0.83
ALTIN1.616,53% 0,28
BITCOIN762.6630.143

“CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BANDIRMA’DA BOR KARBÜR ÜRETİM TESİSİNİ AÇACAK”

Yayınlanma Tarihi :
“CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BANDIRMA’DA BOR KARBÜR ÜRETİM TESİSİNİ AÇACAK”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bandırma Eti Maden Bor Karbür Üretim Tesislerinin açılışı için 19 Mart pazar günü Balıkesir’e geliyor.

AK Parti İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gelişi ve açılış ile ilgili açıklamalarda bulundu
Başaran, “Balıkesirliler olarak, AK Parti Teşkilatları olarak Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı Bandırma Bor Karbür Üretim Tesislerinin açılışı öncesi karşılamaya hazırlanıyoruz. Tüm halkımızı, Türkiye Yüzyılının vizyon projelerinden biri olan Bor Karbür Üretim Tesislerinin açılışına ve Cumhurbaşkanımızı karşılamaya davet ediyoruz.” dedi.

Başaran açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Türkiye Yüzyılı Vizyonu çerçevesinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımızın ‘Büyük ve Güçlü Türkiye’ hedefi doğrultusunda başlattığı “Enerjide ve doğal kaynaklarda güvenli bir gelecek” vizyonu doğrultusunda Balıkesir’imizin en önemli kuruluşu Eti Maden’in yatırımları ülke ekonomisine büyük bir katma değer sağlarken, bölgemize de üretim ve istihdam yönünden önemli bir katkı sunuyor.”

“197 KİŞİYE EK İSTİHDAM, YILLIK 35-40 MİLYON $ CİVARINDA GELİR”

“Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle Pazar günü saat 14.00’de açılışını yapacağımız ve yıllık 1.000 ton kapasiteye sahip Bandırma Eti Maden Bor Karbür Üretim tesisi ile ülkemizin bu alanda önemli bir teknolojiye sahip olmasının yanı sıra bölgemizde 197 kişiye ek istihdam ve ülke ekonomisine yıllık 35-40 milyon $ civarında gelir sağlayacak. Türkiye’nin Yüzyılında; yapay zeka, uzay teknolojileri, sanal teknolojiler, elektrikli ve otonom araçlar, akıllı şehirler, uçan arabalar, enerji teknolojileri ve nano-teknoloji önemli bir yer tutacaktır. Bu süreçte ve geleceğin dünyasında, hayatın her alanında kullanılan başta bor olmak üzere, nadir toprak elementleri, lityum ile birlikte hidrojen gibi alternatif enerji kaynakları kendine ayrı bir yer edinecektir.” (balikesir24saat.com)

 

YORUM YAP