CUMHUR İTTİFAKI’NDAN KUTLAMA

Yayınlanma Tarihi :
CUMHUR İTTİFAKI’NDAN KUTLAMA

Balıkesir’de Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarının şekillenmesinin ardından Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakı’nı destekleyen vatandaşlar seçim zaferini saatlerce kutladı.

Çok sayıda AK Partili ve MHP’li araçlarıyla bayraklarla zafer turuna çıktı, konvoy yaptı. Alihikmetpaşa ve Milli İrade Meydanı’nda gerçekleştirilen kutlamalara milletvekilleri Belgin Uygur, İsmail Ok, Mustafa Canbey, Ali Taylan Öztaylan ile belediye başkanları Yücel Yılmaz, Hasan Avcı, Dinçer Orkan da katıldı.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’da Valilik meydanında partililerin sevincine ortak oldu.
Seçimleri değerlendiren Başkan Yılmaz “Cumhurbaşkanımızın bir sözü var ‘Öyle bir kazanacağız ki kaybedeni olmayacak’ dedi. Cumhurbaşkanımız tekrar 13. Cumhurbaşkanımız oldu. Oy veren vermeyen herkesten Allah razı olsun. Güzel bir seçim geçirdik. Liderimiz ile gurur duyuyoruz. Kaybedeni yok, ülkemiz ve dünyadaki mazlumlar kazandı. Biz Türkiye’nin kazanan taraf olduğunu biliyoruz.” dedi.

 “CUMHURBAŞKANIMIZLA BİRLİKTE BAŞLASIN TÜRKİYE YÜZYILI”

Millet olarak, AK kadrolar ve Cumhur İttifakı olarak Büyük Türkiye Zaferi’ni kazanmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirten AK Parti Balıkesir İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran, “28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden zaferle çıkan Cumhurbaşkanımız, Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı tekrar seçmenin, yeniden kazanmanın, milletimizle birlikte bu kutlu zaferi yaşamanın onurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu seçimi Türkiye kazandı. Bu seçimi, Balkan coğrafyası, Rumelili kardeşlerimiz kazandı. Bu seçimi kim kazandı? Bu seçimi Türk dünyası kazandı. Bu seçimi Orta Doğu kazandı, Orta Asya kazandı. Bu seçimi mağdurlar ve mazlumlar kazandı. Kabe-i Muazzama’nın etrafında, bu İslam’ın son kalan ordusuna dua edenler kazandı. O kadar büyük iş başardınız ki bu başardığımız işi önümüzdeki 5 yılda bütün dünya çok daha iyi anlayacak. Öyle bir imza attı ki bu büyük millet önümüzdeki 5 yılda etrafımızdaki coğrafyayı huzura getirdiğimizi herkes daha iyi anlayacak. Daha yeni başlıyoruz ve başlasın Türkiye Yüzyılı diyoruz.” dedi.

 “BU SEÇİM HİÇ KİMSE KAYBETMEDİ, TÜRKİYE KAZANDI”

Başaran sözlerini şöyle sürdürdü:

“Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye Yüzyılını hep beraber inşa ve ihyaya devam edeceğiz. Bugün kimse kaybetmemiştir. 85 milyonun tamamı kazanmıştır. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi ‘Sorumluluğun gereği olarak kimseye kırgın küskün öfkeli değiliz.  Tüm çekişmeleri bir kenara bırakarak milli hayallerimiz etrafında bütünleşme vaktidir. Biz bu çağrıyı laf olsun diye değil tüm kalbimizle yapıyoruz. Biz biliyoruz ki Türkiye’nin gücü 85 milyonun hep beraber olmasından kaynaklanıyor.’  Evet işte Dünya Liderimizin bu sözleri, seçim öncesi 28 Mayıs’ta hiç kimse kaybetmeyecek, herkes kazanacak, Türkiye kazanacak sözlerimizin bir ispatıdır. Evet, kazanan milletimizdir, kazanan tüm Türkiye’dir, kazanan umutla bekleyen mazlumlar, Müslümanlardır. Dünya Liderimiz, Cumhurbaşkanımızla birlikte yol yürümenin gururuyla Büyük Türkiye Zaferimiz, hayırlı uğurlu olsun. Bunun için Teşekkürler Türkiye, Teşekkürler Balıkesir. Var olun, sağ olun”

(balikesir24saat.com)

YORUM YAP