ÇÖMEZ’DEN “BALBUCKS İÇİN 50 MİLYON LİRA BÜTÇE AYRILDI” İDDİASI

Yayınlanma Tarihi :
ÇÖMEZ’DEN “BALBUCKS İÇİN 50 MİLYON LİRA BÜTÇE AYRILDI” İDDİASI

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin hizmete açtığı Balbucks’a bir tepki de İYİ Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez‘den geldi.  Çömez, Büyükşehir Belediyesi’nin bu kafe için 50 milyon lira harcadığını iddia etti.

Coşkun YAMAN (balikesir24saat.com) Balıkesir Büyükşehir Belediyesi‘nin Zağnos Paşa Meydanı‘nda hizmete açtığı Balbucks gündemdeki yerini koruyor.

Sosyal medyada ki binlerce yorumun ardından Balbucks’a bir tepki de İYİ Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez‘den geldi. Balbucks’ı eleştiren ilk isimlerden biri olan Karesi İlçe Başkanı İsmail Zeybek ve partililerle Balbucks’ın önünde açıklama yapan Çömez, Büyükşehir Belediyesi’nin bu kafe için 50 milyon lira harcadığını iddia etti.

Milletvekili Çömez, “Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Zağnos Paşa Meydanı’na bir kafeterya yaptı. Adını da Balbucks koydu. Belediye Meclis üyeleriyle görüştük, bu kafeterya için Belediye kasasından tam 50 milyon lira bütçe ayrılmış. Bir daha söylüyorum, bu kafeterya için 50 milyon lira ayrılmış; Belediye kasasından ya da sizlerin bizlerin cebinden” diye konuştu.

BALBUCKS’TAN KABAKDERE’YE, KABAKDERE’DEN BALBUCKS’A

Kabakdere kırsal mahallesindeki izlenimlerini de aktaran Milletvekili Turhan Çömez şunları söyledi:
“Az önce bir köye, bir mahalleye gittim. Bir Alevi köyü. 1402 oydan AKP’ye sadece 30 oy çıkmış . Köyün yolu berbat, su yok. İnsanlar taşıma suyla hayatlarını idame ettiriyorlar. Kanalizasyon berbat, köyün her tarafında kanalizasyon akıntıları ve kirliliği söz konusu.. Sağlık ocağı yok, köyde yaşayan insanların tapusu yok. Böyle bir atmosferde insanlar bu eziyeti çekerken, sadece iktidara oy vermedikleri için cezalandırılırken, işte bu gördüğünüz yapılara tam 50 milyon lira bütçe ayrılmış. Bu nasıl bir belediyecilik anlayışıdır? Bu nasıl bir kültürdür, nasıl bir siyaset etme mantığıdır? İnanıyorum ki, şurada az kaldı, yerel seçimlerde Balıkesir halkı, bölge insanı bu ahlaksızlığa, bu ayrımcılığa, bu anlayışa dur diyecek, ve yepyeni bir bir kültürü, yepyeni belediyecilik anlayışını ve toplumun tamamını kucaklayan gerçek bir belediyecilik anlayışını bu ülkede, bu bölgede tesis edecektir.” 

İYİ Partili Çömez, bu iddia ve izlenimlerini sosyal medya hesaplarından da paylaşırken, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Başkan Yücel Yılmaz‘ı da etiketledi.

BALBUCKS YERİNE ÇINARALTI’NI TERCİH ETTİLER

İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı ve Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez, Karesi İlçe Başkanı İsmail Zeybek, İlçe Yöneticileri, Karesi Meclis Üyesi Refik Malkoç, Bandırma İlçe Başkanı Necmi Sert, Karesi Gençlik Kolları Başkanı  Cahit Can Tekin ile birlikte önce Kabakdere’de  vatandaşları dinledi.  Kabakdere programı sonrası Balbucks önünde açıklama yaptı. İYİ Partililer Balbucks’a komşu Çınaraltı’nda çay içmeyi tercih etti. (balikesir24saat.com)

YORUM YAP