DOLAR 32,2363 % 0.16
EURO 34,9606 % -0.03
STERLIN 41,1241 % -0.11
FRANG 35,7350 % 0.27
ALTIN 2.412,19 % -0,52
BITCOIN 67.700,00 -1.824
Yayınlanma Tarihi :

ÇÖMEZ’DEN AKIN VE YILMAZ’A AÇIK ÇAĞRI

ÇÖMEZ’DEN AKIN VE YILMAZ’A AÇIK ÇAĞRI

İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turhan Çömez, seçimdeki rakipleri  CHP’li Ahmet Akın ile Burhaniye’de, AK Partili Yücel Yılmaz ile Sındırgı’da karşılaştı. Çömez, “Sadece sahalarda karşılaşmak olmaz… Gelin ekranlarda da karşılaşalım. Enine boyuna, her şeyi konuşalım. Var mısınız?” dedi.

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili ve İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Op. Dr. Turhan Çömez, Burhaniye’de pazar ziyareti sırasında CHP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Akın ile karşılaştı.

Herkesin özlediği siyasi nezaket içerisinde birbirine sarılan Çömez ve Akın kısa bir açıklamada bulundu. Çömez açıklamasında, “Türkiye’nin demokrasiye ihtiyacı var. Türkiye’nin uzlaşıya ihtiyacı var. Türkiye’nin bu ceberutlardan kurtulmaya ihtiyacı var. Ve biz elbirliğiyle bunu başaracağız inşallah” açıklamasında bulundu.

Çömez’e sarılan ve “Abim” diyen Ahmet Akın ve Çömez daha sonra birbirlerine seçim çalışmasında başarı dileğinde bulunarak ziyaretlerini sürdürdü.

Çömez, cumartesi günü, Sındırgı’daki esnaf ziyareti sırasında AK Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı ve adayı Yücel Yılmaz ile karşılaştı. Kısa bir süre sohbet eden Çömez ve Yılmaz daha sonra hatıra fotoğrafı çektirdi. Fotoğraf çekimi sonrası da birbirlerine başarı dileklerinde bulunup seçim gezilerine kaldıkları yerden devam etti.

Aynı akşam; Sözcü TV’de İpek Özbey’in sunduğu “Nokta Atışı” programına katılan Turhan Çömez, siyasetin “etik” yapılması gerektiğini söyledi ve çağrıda bulundu. Çömez; farklı partilerin Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayları olarak Yücel Yılmaz ve Ahmet Akın ile televizyonda bir program yapılırsa katılacağını açıkladı. Halkın kavga değil demokrasi özlediğini, rakiplerin Balıkesir için neler yapacağını halkla paylaşmaları gerektiğini de vurgulayan Çömez, rakiplerine açık çağrıda bulundu.

Çömez, TV programının ardından sosyal medya platformu X’den yeni bir açıklama yayınladı. Çömez açıklamasında, “Sadece sahalarda karşılaşmak olmaz. Gelin, ekranlarda da karşılaşalım. Enine boyuna, her şeyi konuşalım. Yapılanları, yapılmayanları ve yapılacak olanları ele alalım. Gelin, Türk demokrasisi kazansın, gelin Balıkesir kazansın. Var mısınız Yücel Yılmaz, Ahmet Akın?” diye yazdı. (balikesir24saat.com)

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP

Bekir Akın Çataloğlu 5 Mart 2024 / 16:06 Yanıtla

Çok güzel haberler veriyorsunuz sayın Yaman Balıkesir siyaset , kültürel ve ekonomik gelişmelerden Balıkesir’de ve Balıkesir dışında yaşayanlara Balıkesir ile haberleri ulaştırıyorsunuz .
Ben şimdi Almanya – Hamburta Balıkesir ile herşeyi öğrendim .
Teşekkürler sayın Yaman .
Teşekkürler Balıkesir 24 saat gazetesi .
Selamlar .

    balikesir24saat 5 Mart 2024 / 17:51 Yanıtla

    Teşekkür ederiz Sayın Çataloğlu iyi günler…