DOLAR31,1070% 0.2
EURO33,6857% 0.16
STERLIN39,4380% 0.13
FRANG35,2973% 0.17
ALTIN2.030,50% -0,10
BITCOIN1.626.2730.185

ÇÖMEZ İYİ PARTİ YOLUNDA

Yayınlanma Tarihi :
ÇÖMEZ İYİ PARTİ YOLUNDA

22. dönem Balıkesir Milletvekili Op.Dr.Turhan Çömez, İYİ Parti Erdek İlçe Başkanlığını ziyaret etti. “AKP gidecek, ben döneceğim” diyen Çömez, genelde Millet İttifakı’nı özelde İYİ Parti’yi desteklediğini açıkladı. Çömez,  İYİ Parti’nin Balıkesir’de 5 milletvekilliğini hedeflemesi gerektiğini söyledi. 

Eski partisi AK Parti’ye yönelik eleştirileri ile dikkat çeken ve yakında aktif siyasete dönmesi beklenen Op.Dr. Turan Çömez’in İYİ Parti saflarına katılacağı ve görüşmelerin genel merkez düzeyinde devam ettiği öğrenildi.

Dün İYİ Parti Erdek İlçe Başkanlığına gelen Çömez, İlçe Başkanı Arif Demir ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı. Partililerin büyük ilgi gösterdiği Çömez, onlarla sohbet edip, anı fotoğrafı çektirdi.

“İYİ İNSANLARA İHTİYAÇ VAR”

Türkiye’nin zor bir dönemeçte olduğunu vurgulayan Çömez, “İçeride, dış politikada önemli sorunlar var. Tüm bu sorunların üstesinden gelmek için güçlü bir iradeye, iyi bir ekibe, donanımlı, birikimli, bir kadroya ihtiyaç var. Ama her şeyden önemlisi iyi insanlara ihtiyaç var. Hırsızlığa, yolsuzluğa bulaşmamış, karışık işlere girmemiş, sadece ve sadece memleketin ve milletin menfaatini düşünen iyi insanlara ihtiyaç var” dedi.

İYİ PARTİ’YE AÇIK DESTEK

“AKP gidecek, ben döneceğim” diyen Çömez, genelde Millet İttifakı’nı özelde İYİ Parti’yi desteklediğini açıkladı.
Çömez, “Benim siyasi kaderimin tayinini ben değil siz yapacaksınız, toplum yapacak. Öyle bir talep olursa her şeyi bırakır gelirim. Yoksa kalır ameliyat yapmaya devam ederim” diye konuştu.

“5 MİLLETVEKİLLİĞİ HEDEFLENMELİ”

Önümüzdeki seçimlerde İYİ Parti’nin büyük patlama yapacağını öne süren Turhan Çömez sözlerini şöyle sürdürdü: “Her yerde söylüyorum. Genel Başkana da (Meral Akşener)  söyledim. ‘Anketler şaşıracak. Sizin de tahmin edemeyeceğiniz noktada oy alacaksınız’ dedim. Çünkü oluk oluk yüz çeviriyorlar AKP’den ve yaptıklarından. Bir arayış var. Burada en büyük şans İYİ Parti’nin. CHP’ye de bir miktar kayış var ama asıl kayış İYİ Parti’ye.. Burada esas olan teşkilatların iyi çalışması, genel merkezin doğru insanları aday göstermesi.. Yani 4 milletvekilliği küçük bir hedef olur. İYİ Parti’nin yüzde 40’lık bir oy oranı ve 5 milletvekilliğini hedeflemesi gerekiyor.”

“İHTİRASIM VE TALEBİM YOK”

Çömez, “İnşallah bu vekillerden biri de siz olursunuz” diyen bir partiliye ise, “Kısmet.. Benim böyle bir ihtirasım ve talebim yok. Siyaset benim için bir hizmet alanıdır. Bunun kararını ben değil siz vereceksiniz. ” yanıtını verdi. Çömez’in son mesajı ise, “Türkiye tarihi bir seçime gidiyor. Hiç bir tereddüdüm ve şüphem yok ki Türkiye artık bir devri kapatıp, bir devri açacak ve iyi insanlar iktidara gelecek” oldu.

ÇÖMEZ’İN PAYLAŞIMLARI DA DİKKAT ÇEKİYOR

AK Parti’ye yönelik eleştirilerinin dozunu arttıran Çömez’in büyük ilgi gören tweet paylaşımlarında İYİ Parti’nin sloganı haline gelen “az kaldı” cümlesini kullanması da dikkat çekti.  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 30 Temmuz’da gerçekleştireceği Bandırma ve Susurluk ziyaretlerinde de Çömez sürprizi yaşanabilir.  (balikesir24saat.com)

 

 

YORUM YAP