ÇÖMEZ İÇİN YORUM, AKIN İÇİN KÖTÜ SÖZ YOK !

Yayınlanma Tarihi :
ÇÖMEZ İÇİN YORUM, AKIN İÇİN KÖTÜ SÖZ YOK !

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Balıkesir-Bursa İstişare Toplantısı ve Susurluk Belediyesinin yaptırdığı Kültür Merkezi’nin açılışı için geldiği Balıkesir’de yerel seçimlere ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

Bir basın mensubunun Çömez’in Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı ile ilgili sorusuna “yorum yok” yanıtını veren Akşener, CHP’nin olası adayı Ahmet Akın hakkında ise “Ahmet Akın’ı kötüleyerek bir siyaset yapılmaz. Biz daha iyi yaparız diyerek olur.” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, il başkanlığında Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez ve İl Başkanı Hasan Fehmi Yörük‘le basın toplantısı düzenledi. Akşener yerel seçimler ve adaylarla ilgili şöyle konuştu:

“Yerel seçimlere tek başımıza gideceğiz ve bu Balıkesir’e özel bir durum değildir. Biz bazı şehirlerde ilin ve ilçelerin adaylarını açıkladık. Dolayısıyla netleştirdiğimiz adayları açıklıyoruz. Yerelde şunlar olur. 30 yıldır aktif politika yapıyorum. Mesela X partinin orada belediyeyi alması mümkün değildir. Sen şurada aday çıkarma, biz burada aday çıkarmayalım. Bunlar yerelde olan işlerdir. Yıllardır da bu oldu. Genelde sağ arasında, sol arasında olur. İlk defa sağ ile sol bir araya geldi sayemizde bunun içinde teşekkürü hak ettiğimizi düşünüyorum.”

“Sonuç Ahmet Akın beyefendiye dair benim bu güne kadar olumsuz bir cümlem olmadı olamaz. Bu başka bir şey. Konu rekabettir. Ahmet Akın’ı kötüleyerek bir siyaset yapılmaz. ‘Biz daha iyi yaparız’ diyerek olur. Ak Parti’nin seçilmiş insanı var. Onun elinden bu sistemi kazanmaksa ona göre bir yol çizilir. Ama dediğim gibi ben üst perdede, tepede, genel başkanlar arasında, genel başkan yardımcıları arasında masaya oturup pazarlık diye bir kavramdan söz etmiyorum. Bizim İYİ Parti olarak bu yolculuğa çıkma kararlılığımız var. Biz de kendimizin ne olduğunu anlamak zorundayız. Sürekli olarak diyet. Ömer Seyfettin’in diyetini geçti bu iş. Ortak girmenin getirdiği ne oldu biliyor musunuz 2018’de 4 milletvekili biz fazladan çıkardık, 24 milletvekili de CHP çıkardı bunların tamamı Ak Parti’ye gidiyordu”

Anımsanacağı gibi 2019’daki seçimler öncesi CHP, Ahmet Akın‘ın Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olduğunu açıklamış, ancak İYİ Parti ile yapılan ittifak sonucunda adaylıktan çekilmiş, o dönem İYİ Partili olan  İsmail Ok Millet İttifakının adayı olmuş ve kaybetmişti.

CHP’de halen Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olan Ahmet Akın, seçimlere girmesi için İYİ Parti’ye geçen 15 CHP’li milletvekili arasında yer almış sonra partisine dönmüştü.

İYİ PARTİ 4 İLÇEDE BAŞKAN ADAYINI AÇIKLADI.

Akşener Balıkesir’deki 4 ilçenin belediye başkan adayını da bu toplantıda açıkladı. İYİ Parti’nin Karesi adayı Mustafa Lemi Aytekin, Gönen adayı Fedai Coşkun, Erdek adayı Arif Demir, Susurluk adayı ise 2019’da CHP ile yapılan ittifakla seçilen ve halen belediye başkanlığı görevini de sürdüren Nurettin Güney oldu. (balikesir24saat.com)

YORUM YAP