DOLAR27,5707% 0.47
EURO29,0040% 0.76
STERLIN33,4701% 0.72
FRANG30,0498% 0.83
ALTIN1.616,53% 0,28
BITCOIN762.6630.143

“ÇOK YAŞA EDEBİYAT, ÇOK YAŞA SANAT”

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
“ÇOK YAŞA EDEBİYAT, ÇOK YAŞA SANAT”

Burhaniye Kitap Fuarının üçüncüsü muhteşem finalle son buldu. Başkan Deveciler, “Burhaniye’yi kültür, sanatın başkenti yaparak, edebiyatla yoğrulmuş aydın bir kent haline getireceğiz” dedi. Fuar “Çok yaşa edebiyat, çok yaşa sanat” sloganıyla konfetili, meşaleli görsel şölenle final yaptı.

Burhaniye Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Kitap Fuarı on binlerce kişinin katılımıyla gerçekleştirildi. Burhaniye’nin antik Ören mahallesi başta olmak üzere, İskele ve Öğretmenler mahallelerinde geniş kapsamlı olarak düzenlenen fuara, onlarca yayınevi ve edebiyatın ünlü isimlerinin içlerinde olduğu 100’ün üzerinde yazar katıldı.

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’le birlikte, CHP Genel Başkan Yardımcıları Muharrem Erkek, Faik Öztrak, Ahmet Akın’ın yanı sıra milletvekilleri, CHP ve İYİ Parti İl ve ilçe başkanları, belediyebaşkanları ile sanatseverler tarafından kurdelesi kesilen ve 5 gün süren fuarı binlerce kişi ziyaret etti.

“Balıkesir’in en geniş kapsamlı fuarı” olarak görülen Burhaniye Kitap Fuarında, edebiyatçıların yanı sıra sanatçı, akademisyen ve çok sayıda siyasetçi panel ve söyleşilere katıldı. Fuar boyunca  konserler verildi,  tiyatro oyunları sahnelendi. Fuarda Açıkhava Sinema Günleri de beğeni topladı.

Yazarların her gün aralıksız imza günleri yaptığı fuarın Onur Konuğu ise ünlü yazar Yaşar Seyman’dı. Seyman’ın kitap fuarına özel çekilen biyografi belgeseli de ödül almadan önce fuarda katılımcılara gösterildi.

fuarda ilk defa “Araştırmacı Gazetecilik Ödülü” Gazeteci Murat Ağırel’e verildi. Ağırel’in de kitap fuarına özel portre belgeseli izleyicilere sunuldu.

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler “Burhaniye’yi kültür, sanatın başkenti yaparak, edebiyatla yoğrulmuş aydın bir kent haline getireceğiz” dedi. Kitapların büyülü dünyasında, sanatın, edebiyatın her alanıyla gelecek yıl daha güzel ve görkemli bir fuara daha imza atacaklarını ifade eden Başkan Deveciler, Burhaniye’yi sanatın ve kültürün baş şehri yapmak için katılan tüm konuklara teşekkür ederek “Çok yaşa edebiyat, çok yaşa sanat” sloganıyla konfetili, meşaleli görsel şölenle finalini yaptı.

 

YORUM YAP