DOLAR31,3677% 0.42
EURO34,0595% 0.51
STERLIN39,7661% 0.47
FRANG35,5200% 0.53
ALTIN2.100,98% 2,34
BITCOIN1.948.5300.783

“ÇOK DÜŞTÜM AMA ASLA PES ETMEDİM”

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
“ÇOK DÜŞTÜM AMA ASLA PES ETMEDİM”

Kazakistan’da Dünya Şampiyonu olan Habibe Afyonlu, “Evet çok düştüm ama hemen geri ayağa kalkmasını da bildim. Asla pes etmedim kendime hep inandım.Bu mutluluğu ve gururu yaşamanın tarifi yok.” mesajını paylaştı. 

Kazakistan’ın Almati Kenti’nde düzenlenen Dünya Ümitler Judo Şampiyonası’nda 63 kg’da  tüm rakiplerini yenerek, altın madalya kazanan 16 yaşındaki Habibe Afyonlu tüm Türkiye’ye özellikle Balıkesir’e bayram yaşattı.
Sosyal medyadan duygularını paylaşan Habibe Afyonlu , “Elbet bir gün dedim, evet çok düştüm ama hemen geri ayağa kalkmasını da bildim. Asla pes etmedim kendime hep inandım. Bugün değilse yarın dedim ama hiç bırakmadım ve başardım. Bana inanan, güvenen, destek olan ve dualarını esirgemeyen herkese çok teşekkür ederim.Ümitlere güzel bir veda gençler için güzel bir başlangıç ve motivasyon oldu benim için. Bu mutluluğu ve gururu yaşamanın tarifi yok. Allah isteyen çalışan herkese nasip etsin inşallah”

KUTLAMA YAĞMURU

Aslen İvrindi’nin Kayapa köyünden olan ve Mehmet Vehbi Bolak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğrenimini sürdüren Habibe Afyonlu’nun bu başarısı sonrası kutlama yağmuru da başladı. Gençlik ve Spor Bakanlığı ,  Judo Federasyonu, Milli Eğitim Müdürlüğü, Balıkesir milletvekilleri başta olmak üzere bir çok kişi ve kurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kamp Eğitim Merkezi sporcusu şampiyonu kutlarken, başarısını gelecekte de sürdürmesini diledi. Spor camiasından bir çok kişi ise Habibe Afyonlu ile birlikte onu bulup, yetiştiren  antrenörleri Mehmet Yılmaz ve Timur Bizsan’ı da kutladı. Coşkun YAMAN (balikesir24saat)

YORUM YAP