Yayınlanma Tarihi :

ÇOCUKLARIN ‘ŞEKER” BAYRAMI

ÇOCUKLARIN ‘ŞEKER” BAYRAMI

İzmir Balıkesirliler Eğitim Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği,Ramazan Bayramı’nda  Manyas ve Balya’lı çocuklara sürpriz yaptı.Derneğin Başkanı Erkan Uzun, iki ilçe belediyesinin katkısı ile 400 çocuğa şeker ve çikolatadan oluşan hediye paketlerini dağıttı. 

İzmir Balıkesirliler Eğitim Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği Başkanı Erkan Uzun, ” Ramazan Bayramı çocuklar için ‘Şeker Bayramı’ olarak bilinir. Bizlerin de çocukluğunda sevdiğimiz en güzel bayramdır. Koronavirüs salgını nedeniyle çocuklarımız bu bayramı evlerinde geçirecekler. Komşularının bayramını kutlayıp şeker toplayamayacaklar. Manyas ve Balya ilçelerimiz diğer ilçelere göre ekonomik olarak daha sıkıntılı. Bu nedenle bu ilçelerimizde olan çocuklarımızı bir nebze olsun mutlu etmek istedik. İki ilçede toplam 400 çocuğumuza şeker ve çikolatan oluşan hediye paketlerini dağıttık. Çocuklarımızı mutlu edebilmek , onları küçük dünyalarında gülümsetebilmek bizi de mutlu etti” dedi.

Uzun, “Bizlere bu konuda yardım eden, çocukların tespitini sağlayan Manyas Belediye Başkanımız Tancan Barçın’la Balya Belediye Başkanımız Orhan Gaga’ya teşekkür ediyorum. Çocuklarımıza hayırlı mutlu bayramlar diliyorum. Önümüzdeki yıl Balıkesir’imizin tüm ilçelerinde ki çocuklara bu hediye paketlerinden ulaştırmaya çalışacağız” diye konuştu.

Balya Belediye Başkanı Orhan Gaga, hediye paketlerinin dağıtımını memnuniyetle üstlendiklerini belirtirken, İzmir Balıkesirliler Eğitim Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği Başkanı Erkan Uzun ve yönetim kuruluna teşekkür etti.  (balikesir24saat.com)

 

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP

Mücteba Tiryakioğlu 23 Mayıs 2020 / 13:25 Yanıtla

Sayın orhan Gaga başarılarıyla göz dolduruyorsunuz. Kutluyorum Sizin ve şahsınızda tüm Balya,’lıların bayramını kutlarım