Yayınlanma Tarihi :

“ÇOCUKLARIMIZDAN ELİNİZİ ÇEKİN’”

“ÇOCUKLARIMIZDAN ELİNİZİ ÇEKİN’”

CHP Balıkesir Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Üyesi Ensar Aytekin, Balıkesir Sivil Toplum Platformu’nun mezuniyet törenlerine dair yaptığı skandal açıklamaya tepki gösterdi. Aytekin yaptığı açıklamada “ Çocuklarımızın en mutlu günlerine dahi göz diktiler. Gençlerimizden, çocuklarımızdan elinizi çekin” dedi.

Balıkesir Sivil Toplum Platformu tarafından Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yılmaz’a gerçekleştirilen ziyaret sonrası yapılan açıklama ile ilgili tartışmalar sürüyor. CHP Balıkesir Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Üyesi İlhan Aytekin de bir açıklama yaparak tepkisini dile getirdi. Aytekin’in açıklaması şöyle:

“Balıkesir’e, aydınlık bir Türkiye’ye yakışmayan kimi kişiler bu kez mezuniyet törenlerini bahane ederek ortaya çıktılar. Her ne hikmetse yurtlarda tecavüze, istismara uğrayan; katledilen çocuklar konusunda tek bir kelime edemeyen bu kişiler, mezuniyet törenlerinde ahlaksızlık yapılıyor diyerek adeta gençliğe öfke kusuyor. Çocuklarımızın en mutlu günlerinden ne istiyorsunuz? İyiye, güzele dair her şeye bu denli karşı olmanız neden?”

BALIKESİR İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ DERHAL GÖREVDEN ALINMALIDIR!

“Bu gibi insanlara cesaret veren herkes en az onlar kadar suçludur. Bu şahısları makamında ağırlayan İl Milli Eğitim Müdür Yakup Yılmaz derhal görevden alınmalıdır. Platformun bileşenlerine bir göz atıldığında esas niyet anlaşılıyor. Kim bu bileşenler bir bakalım: Anadolu Gençlik Derneği, MGV, Alperen Ocakları, Cansuyu Derneği, Cihannüma Derneği, Eğitime Destek Platformu, EHAD, Ensar Vakfı, Hasan Baba Vakfı, İHH, İlim Yayma Cemiyeti, Karesi Vakfı, Katre-Der, Hayrat Vakfı, Kızılay, Memursen, MÜSİAD, Öder, Önder, Sancak Derneği, Semerkand Vakfı, Tügva, Ulu Çınar Derneği ve Vitamin Gençlik Derneği.

Bir eğitimci nasıl yurtlarınca çocukların tecavüze uğradığı Ensar Vakfı temsilcisini makamında kabul edebilir? Bir eğitimci nasıl eğitimcileri tehdit eden zihniyeti o makamda ağırlayabilir? Bu aymazlığı kabul etmiyoruz!

Buradan bir kez daha duyuruyoruz: Balıkesir’de yapılan tek bir mezuniyet töreni iptal edilirse sorumlusu bu şahısları makamında ağırlayan ve onlara bu cesareti veren zihniyetin ta kendisidir. Konunun takipçisi olacağız. Çocuklarımızın üzerinden o kirli ellerinizi çekmeyi de size öğreteceğiz!” (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP