DOLAR31,1192% 0.24
EURO33,8033% 0.5
STERLIN39,4904% 0.28
FRANG35,3386% 0.29
ALTIN2.029,33% -0,16
BITCOIN1.649.1041.634

ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ İÇİN İMZALAR ATILDI

Yayınlanma Tarihi :
ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ İÇİN İMZALAR ATILDI

Balıkesir Üniversitesi, Altıeylül Belediyesi ve Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Çocuk Üniversitesi İş Birliği Protokolü imzalandı.

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı ve Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Keren Sultan Abdülhamid Han Gelişim Merkezinde gerçekleştirilen törenle protokolü imzaladı.

İmzalanan protokol ile Altıeylül’de ilkokul ve ortaokul düzeyinde öğrenim gören 4-7. sınıf öğrencileri içerisinde her yıl, belirli sayıda yetenekli çocuğun yeteneklerine uygun destek eğitimi almaları sağlanarak, yeteneklerinin ve özgüvenlerinin geliştirilmesinin yanı sıra, sanat ve spor faaliyetleri ile ruh ve beden gelişimlerine destek verilmesi; ücretsiz programlar aracılığıyla öğrencilerin eğitimlerine katkı sağlanması amaçlandı.

“ÜNİVERSİTE-ŞEHİR BÜTÜNLEŞMESİ İÇİN YENİ BİR ADIM”

Balıkesir Üniversitesi olarak üniversite-şehir bütünleşmesine önem verdiklerini dile getiren Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, “Bugün imzaladığımız protokolle yeni bir çalışmaya inşallah başlamış olacağız. Çocuk Üniversitesi adı altında yine üniversiteyle Altıeylül Belediyemizin ve Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün katılımıyla Altıeylül Belediyemizin sınırları içerisinde bir çalışmaya başlamış olacağız. Bu anlamda şehrimizdeki çocukların normal eğitim öğretimlerinin yanı sıra merkezimizde yetişmeleri ve kendilerini geliştirmeleri için kurulan bu çocuk üniversitesinde üniversitemizde çalışan değerli hocalarımız, akademisyenlerimiz destek verecek. Yine öğrenci topluluklarımızda görev yapan öğrenci kardeşlerimiz yine bu merkezde çocuklarımızla bir araya gelecekler. Bu projenin çok anlamlı ve faydalı olduğunu düşünüyorum. Bir kez daha desteklerinden dolayı Altıeylül Belediye Başkanımız Hasan Avcı’ya teşekkür ediyorum” dedi.

“ALTIEYLÜL BELEDİYESİ HER ZAMAN YANIMIZDA”

Altıeylül Belediyesi’nin her zaman yanlarında olduğunu vurgulayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Keren işe şöyle konuştu:

“İnşallah Çocuk Üniversitesi ile Altıeylül’de bulunan öğrencilerimizin eğitimsel gelişimlerine katkıda bulunmak, onların kabiliyetlerini arttırmak, ilgi ve isteklerine göre en iyi şekilde yetiştirmek adına yaptığımız bu protokolün anlamlı olduğunu düşünüyorum. Altıeylül Belediyemiz ve Altıeylül Belediye Başkanımız Hasan Avcı’ya teşekkür ediyorum. Bizim her zaman eğitim anlamında yanımızdalar.Yapmış oldukları sosyal tesislerin kullanımında ve eğitimin ödüllendirilmesinde, Balıkesir Valiliğimizin yapmış olduğu Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi (BİGEP) kapsamında akademik başarıyı arttırma adına yapılan tüm çalışmalarda üniversitemiz ve Altıeylül Belediyemiz bizlere çok yardımcı oluyorlar. Biz de öğretmen camiamız ile birlikte eğitim fakültesindeki akademisyenlerimizle, öğrenci topluluklarıyla ilçemizde bulunan öğrencilerimize nasıl fayda sağlayabiliriz bunu düşünüyoruz. Bu aşamada da yapmış olduğumuz güzel protokolün hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum”

“ÇOCUK VE GENÇLERLE GELECEĞE YATIRIM”

Şehir için değerli bir protokolü el birliği ile gerçekleştirdiklerini vurgulayan  Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bugüne kadar yapmış olduğumuz çalışmalarda devletimizin kurumlarıyla işbirliği içerisinde güzel çalışmalar yapmak için gayret sarf ediyoruz. Örneğin kütüphaneler yaptık. Yaptığımız bu kütüphanelerde Kültür Bakanlığımızın ve İl Halk Kütüphanemizin katkılarıyla gençlerimize çocuklarımıza katkı sunmaya çalışıyoruz. Sağ olsunlar üniversitemizden hangi konuda bir destek istesek bizleri yalnız bırakmadılar. Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz de en çok protokol yaptığımız müdürlüklerden biri. Bugün yine burada kurduğumuz Sultan Abdülhamid Han Gelişim Merkezi içerisinde güzel bir birim olan Çocuk Üniversitemizi inşallah birlikte gerçekleştirmiş olacağız. İnşallah yaptığımız bu çalışmayla ilçemiz sınırları içerisinde yaşayan çocuklarımızı daha güzel yetiştirmek, onları yarınlara daha güzel hazırlamak. Özellikle üniversitemiz bünyesinde topluluklar var. Bu topluluklar çocuklarımıza güzel örnek olup mihmandarlık yapacaklar.
Çok değerli gençlerimiz var. Bu değerli gençlerimizin yaptığı güzel çalışmaları da Çocuk Üniversitesi’ndeki çocuklarımıza örnek olup çığır açacak. Çocuklarımızın yarın üniversitede farklı noktalara gelebilmeleri için bugünden bu altyapının oluşmasına imkan verecek güzel bir çalışmayı yapacağız. Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz de bünyesinde bu işle iştigal eden kaliteli yetişmiş arkadaşlarımız bizlere destek olacaklar. Gençliğe yapılan yatırım, bu ülkenin geleceğine yapılan yatırımdır. İnşallah bunun sonucunda Balıkesir’de daha kaliteli bir nesil, Balıkesir’de daha kaliteli bir gençliği görmeye başlayacağız. Yapmış olduğumuz bu protokolün hayırlara vesile olmasını diliyorum. İnşallah daha nice güzel protokollerde birlikte olmak dileğiyle” (balikesir24saat.com)

YORUM YAP