“SINDIRGI’DA İKTİDAR OLACAĞIZ”

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
“SINDIRGI’DA İKTİDAR OLACAĞIZ”

CHP Sındırgı İlçe Başkanlığına yeniden seçilen Serkan Sak, hedefi ‘Sındırgı’da iktidar’ olarak belirlerken, “Türkiye’de genel seçimlerde, iktidar olamadık ama bu yerel seçimlerde de olamayacağımız anlamına gelmiyor. AKP Belediyesi her konuda olduğu gibi bu konuda da sınıfta kalmıştır. Bu şartlar altında, Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidar olması zaruridir. Önümüzdeki yerel seçimlerde , tek rakibimiz kendimiziz. ” dedi.

CHP Sındırgı İlçe Başkanlığına yeniden Serkan Sak seçildi. Sındırgı CHP İlçe kongresi  dün Cemil Yavuz’un divan başkanlığında Belediye Sinema Salonu’nda yapıldı.CHP İl Başkanı Erden Köybaşı ve Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı‘nın da katıldığı kongrede Serkan Sak başkanlığında tek liste çıktı.

Serkan Sak başkanlığındaki yeni ilçe yönetim kurulu şu isimlerden oluştu.

Ahmet Algın, Ayşe As, Özcan Coşkun, Sercan Dağlar, Naile Demir, Ercan Ertuğ, Bülent Girgin, Sevgi Sıtkı, Ali Yiğit, Belgin Yüksel, Selda Yüksel ve Necdet Zambak’tan oluştu.

Kongrede 15 il delegesi de seçildi. Bu isimler de şöyle:

Ahmet Algın, Ayşe As, İsmail Ayar, Uysal Bosna, Naile Demir, Orhan Demirçelik, Bekir Ertuğrul, Mustafa Menteş, Serkan Sak, İsmail Sarı,Erman Şanlıer, Mustafa Tekin, Eylem Ünal, Ali Yiğit,Necdet Zambak..

“ÜYE SAYIMIZI İKİ KATINA ÇIKARDIK”

CHP Sındırgı İlçe Başkanı Serkan Sak konuşmasında özellikle 2024 yerel seçimlerine dikkat çekti. Sak’ın konuşması özetle şöyle:

“25 ocak 2020 tarihinde, yani yaklaşık 4 yıl önce ekibimizle birlikte ilçe başkanlığı görevine başladık. İlk günden itibaren, azim ve kararlılıkla Cumhuriyet Halk Partisinin Sındırgı’da birliğini beraberliğini tesis edip, parti üye sayımızı 2 katına çıkarttık. Küçük olsun benim olsun demedik , büyük olsun hep beraber yönetelim dedik. Kişisel hırs ve ihtirasları partimizin içinde yok ettik ve toplumun her kesimini kucaklamaya çalıştık. Ben değil biz diyenlerle beraber olduk.”

“SINDIRGI BU YÖNETİM ANLAYIŞINI HAK ETMİYOR”

“Önümüzde, 31 Mart 2024 yerel seçimleri var, yaklaşık 7 aylık bir süreç. Bu süreci çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor.
Türkiye’de genel seçimlerde, iktidar olamadık ama bu yerel seçimlerde de olamayacağımız anlamına gelmiyor.
Çünkü; yerel seçim atmosferi genel seçimlerden çok daha farklı, yerelde bir belediye başkanı ve 15 belediye meclis üyesi adayının kazanması için mücadele ediyoruz.
Doğru kişiler, doğru adaylar ve doğru bir ekiple, seçim atmosferi çok daha farklı olabilir. Genel olarak ideolojiler değil kişiler yarışıyor.
Bu sebeple; seçim öncesi Sındırgı’da 10 yıllık AKP belediyesinin bıraktığı enkazı görmek gerekiyor.
Sındırgımızın sorunlarını biliyoruz …
İstihtam yetersizliğinden, sosyokültürel hayat şartlarına , eğitim sistemindeki eksiklerden, alt yapıdaki sorunlarımıza, kırsal mahallerimizdeki üretim sorunlarından , ulaşım ve yol sorunlarımıza kadar hepsi , bir sarmal haline gelmiş ve Sındırgımızın aydınlık geleceğinin önünde büyük bir engel teşkil etmektedir.
İlçemizin nüfusu 2000’li yılların başında , yaklaşık 42 bin kişiyken, bugün bu sayı 33 bin kişiye kadar gerilemiştir.
İlçemizde Zenit Maden ve Laguna Termal Tesisleri dışında 50 kişinin üzerinde istihtam oluşturan herhangi bir kuruluş yoktur.
Gençlerimiz Sındırgı’da gelecek görememekte ve ilçemizi terketmek zorunda kalmaktadır. Sürekli göç veren ve nüfusu azalan bir ilçe konumuna gelmiş durumdayız. Bunun müsebbipi merkezi hükümet ve yerel yönetimdir.
Sındırgı bu yönetim anlayışını hak etmiyor. Bir kentin insanı, o kentte iş aş bulabiliyorsa, mutludur ve huzurludur.
O şehirde yaşamak ve hayatını sürdürmek ister. Aksi durumda, o kentten göç etmek zorunda kalır.
Yani bir ilçe de yöneticilerin başarı göstergesi, o ilçenin nüfusuyla doğru orantılıdır. Sındırgı’da AKP Belediyesi her konuda olduğu gibi bu konuda da sınıfta kalmıştır.
Bu şartlar altında, Sındırgı’da Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidar olması zaruridir.
Ve bunu hep beraber başaracağız.
Önümüzdeki yerel seçimlerde , tek rakibimiz kendimiziz. Bunun altını özellikle çizmek istiyorum…
Öncelikle Cumhuriyet Halk Partiler olarak birbirimize daha çok kenetlenmeli , saygıyı, hoşgörüyü ve umudu kendi aramızda örgütlemeliyiz. Ardından ittifak ortaklarımızla beraber bu durumu perçinlemeliyiz.
Bir olmalıyız ,birlikte olmalıyız. Ayrışmamalıyız.
Bunun için ise geçmiş hatalarımızdan ders çıkartıp, hedeflerimizi planlamalı ve onlara doğru ilerlemeliyiz.”

“ADAY BELİRLEMEDE ÖNSEÇİM OLMAZSA OLMAZIMIZ”

“Yerel seçim sürecinde, bizim çok önem verdiğimiz, üzerinde titrediğimiz konuların başında aday belirleme yöntemi gelmektedir.
Belediye Başkan ve belediye meclis üyesi adaylarımızı belirlerken üyelerimizi, sürecin içine tamamen dahil etmeliyiz.
Ön seçim olmazsa olmazımız. Bizler göreve geldiğimizde ilçe yönetim kurulu olarak önseçim kararını alacağız ve bunu il başkanlığıyla , Parti Meclisine sunacağız. PM’den önseçim kararı çıkmazsa, belediye başkan aday adaylarımızın isimlerini tek tek bütün üyelerimize soracak ve onların görüşlerini alarak karar vereceğiz..
Kimseyi bu sürecin dışında bırakmayacak ve bıraktırmayacağız. Herkesi kucaklayacağız.
Genel seçimlerde gerçekleştirmiş olduğumuz, başarılı sandık güvenlik yapılanmasını yerel seçimlerde de ortaya koyacağız. Hiçbir seçmenin oyuna zeval getirilmesine müsade etmeyeceğiz.
Kısacası; önümüzdeki süreçte Cumhuriyet Halk Partisi’ni Sındırgı’da iktidar yapacağız.” Necip KARATUNA (balikesir24saat.com)

YORUM YAP